Kalbimizde yaşıyorsun

10 Kasım 2014 Pazartesi, 12:51
DSC_0045

Ulu Önder Atatürk ölümünün 76. yılında düzenlenen törenle anıldı.

 

DSC_0023Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün ölümünün 76 yıl dönümü Manavgat Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çelek koyma töreni ile başladı.

Törene Manavgat Kaymakamı Emir Osman Bulgurlu, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, C.Başsavcısı İlhan Ocak, Emniyet Müdürü Ercan İlhan, Garnizon Komutanı Albay  Enver Suntur, İlçe Jandarma Komutanı binbaşı Ufuk Aruk, Manavgat Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Hacer Bakır Sert, Sağlık Grup Başkanı Dr. Aşur Eker, Manavgat Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, Şoförler  Odası Başkanı Mahmut Şafak, Süt Üreticicileri Başkanı Bilal Ay, CHP İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, Bağımsız Türkiye Partisi İlçe Başkanı Ahmet Yitmez, MHP, AK Parti ve diğer siyasi parti temsilcileri, Sivil Toplumu kuruluşu temsilcileri Gaziler , okullar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Okulların bayraklı ve flamalı öğrencileri Atatürk Anıtı önünde etten duvar ördü. Bu yıl programa eklenen Atatürk Anıtının iki yanındaki meşaleler yakıldı.

DSC_0041

Manavgat Kaymakamı, Garnizon komutanı, Belediye Başkanı ve diğer kuruluş çelenkleri protokol sırasına göre Atatürk anıtına konuldu. Saat 09.05 te “Ti” işareti ile Atatürk’ ün manevi huzurunda iki dakikalık saygı duruş yapıldı. Saygı duruşunun ardından okullar ve törene katılan herkesin iştiraki ile İstiklal Marşı okundu. Göndere çekilen Bayrak daha sonra yarıya indirildi.Atatürk’ü anma törenleri daha sonda Fatih Anadolu Lisesi Konferans salonunda devam etti.

DSC_0040Salonda da saygı duruşu , İstiklal Marşının okunmasının ardından Günün önemini belirten konuşmaya Fatih Anadolu Lisesi Türk Dil ve Edebiyatı öğretmeni Kadir Dede  yaptı. Toros ve Yunus Emre orta okulundan birer öğrenci şiir okudu. Oratoryu, slayt ve sinevizyon gösterilenin ardından Atatürk’ün sevdiği türküler okul koroları tarafından okundu. Manavgat’ta düzenlenen Atatürk konulu şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Atatürk konulu karma resim sergisi törene katılanların beğenisine  sunuldu.

DSC_0037

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi