04 Nisan 2017 Salı, 11:32
Berke Battal
Berke Battal berk-e1905@hotmail.com Tüm Yazılar

Kahraman Türk Kadını güzelliği hak ediyor

Merhabalar sevgili okuyucular, bugün çok değerli bir güzellik uzmanı ile yapmış olduğum röportajı sizler ile paylaşacağım

Denova ve Zıaja ürün eğitmeni ve satış sorumlusu  Pınar Battal Hanıma, cilt bakımı sektörü hakkında sorular sorduk ve çok önemli cevaplar aldık…

Dilerseniz röportajımıza hiç vakit kaybetmeden başlayalım…

Öncelikle Pınar Battal hakkında kısa bir tanıtım yapmak istiyorum sizlere.

Bu işe  estetisyen olarak başlayan Pınar Hanım.

Pınar Hanım uzun süredir bu işlerin içersinde ; bir hayli donanımlı bir güzellik uzmanıdır.

Pınar Hanım güzellik uzmanılığı eğitimlerinin büyük bir çoğunluğunu almaya hak kazanmış ve sertifikalar ile başarı köşesini süslemiştir.

Öncelikle 5 Yıldızlı hotelerde Güzellik Uzmanı olarak çalışan Pınar Hanım, her çalıştığı hotelerde müdürlük makamına kadar yükselecek bir özveri içersinde olmuştur.

Ayrıca çok kaliteli eğitmenlerden eğitim alan Pınar Hanım, çok değerli ürünler ile de çalışma fırsatı bulmuştur.

Güzellik uzmanı  pozisyonundayken  dünyaca ünlü Babor ürünü gibi birçok ürün ile birlikte çalışıp. Antalyada en çok satış yapan güzellik uzmanı ödülüne layık olmuştur. Ayrıca bu ürünleri bizzat esas üretim yerlerinde inceleme ve araştırma merkezlerinde bulunma şansı yakalayan Pınar Hanım.

Antalya bölgesinde hiç şüphesiz bu ürünler hakkında net ve esas bilgiye sahip olan nadir güzellik uzmanlarından biridir.

Pınar Hanım, güzellik uzmanlığından marka müdürlüğüne kadar yükselecek ve Türkiyemize yeni gelen ürünlerin bizzat marka müdürlüğü ile görevlendirilecektir.

 

5 Yıldızlı Hotelderdeki güzellik uzmanlarına ürünlerin ulaşımını ve eğitimini sağlayacak bir pozisyona

Gelen Pınar Hanım.

Ayrıca,

Bu süre zarfı içersinde. Türkiye‘ye yeni gelen bir Polonya ürünü ile tanışacaktır.

2013 Yılında Kurulan ONM Şirketine de bu ulaştığı başarı ile adımını atacaktır.

Dilerseniz geri kalan bilgileri bizzat Pınar Hanımın ağzından dinleyelim…

kahraman-turk-kadini-guzelligi-hak-ediyor (2)

 • Berke: Merhabalar Pınar Hanım.
 • Pınar: Merhabalar Berke Bey.
 • Berke: Öncelikle bu röportajı yapmayı kabul ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimi sunarım.
 • Pınar: Asıl ben size bu sektörün önemini ve üzerinde durulması gereken yerleri  aydınlattığınız için teşekkürlerimi borç bilirim.
 • Berke: Kaç yıldır bu güzellik uzmanlığı ile uğraşıyorsunuz ?
 • Pınar : Yıllıma gireceğim.
 • Berke: Peki işinizi seviyormusunuz?
 • Pınar : Hemde çok, çocukluktan gelen bir merak ve ilgiydi benimkisi ama zaman ile kendimi geliştirmem ile birlikte bambaşka kapıları açtı bana.
 • Berke: Aslında yaptığım araştırmalarda bu kapılardan bahsettim lakin sizin eklemek isteyeceğiniz bir husus varmıdır ?
 • Pınar: Hmm? Şöyle ki bu çalıştığım yerlerin hepsi bana ayrı ayrı tecrübeler kattı. İlk güzellik uzmanlığı eğitimi almaya başlamamdan, geldiğim şu süre zarfına kadar bir çok şeyi deneyimleme  fırsatı buldum. Bunlarda bana çıktığım her merdivende, yükseldiğim her basamağa varıncaya kadar benim yanımda yoldaş oldu. Bir konuda net bir şeye inanıyorum. Allahtan  yürekten isteyip ve ortaya çaba koyduğunuz zaman ulaşamayacağınız nokta yoktur.
 • Berke: Yurtdışı deneyimleriniz oldu mu?
 • Pınar: Almanya, Hollanda, Polonya ve bir çok çeşitli Avrupa  şehirlerine de gitme fırsatı buldum.
 • Berke: Buaralar size ne kattı ?
 • Pınar: Benim çalıştığım ürünler genellikle yüksek kaliteli ve dermakozmetil ürünler olduğundan.Bunların üretimi bizzat saydığım ülkelerde olmaktadır. Bu ürünleri yerinde incelemek ve bizzat ürün mühendislerine sorularımızı sorup. İlk ağızdan aldığım bilgiler çok önemli. Çünkü bu sektör; güven ve tecrübe üzerine dayalı yürür. Gelen kişinin sizin tecrübenize güvenmesi lazım. Sizinde bildiğiniz bilgiye kuşku duymadan güvenmeniz lazım. Bunun da tek yolu üretim sahasını bizzat görüp üreten kişilere ilk ağızdan soruları sizin sormanızdır.
 • Berke: Şuanda ONM Kozmetik Şirketinde çalışıyorsunuz değil mi ? Burası hakkında bize bilgi verebilirmisiniz ?
 • Pınar: ONM Kozmetik 2013 Yıllında kurulmuş. Üç ortaklı , İki Tane Polonya ürününe sahip ve 1881 Kolonyasınında üretimini ve satışını yapan bir şirkettir. Ben burada Marka Müdürlüğü pozisyonumdayım. Denova ve Zıaja ile ilgileniyorum.
 • Berke: Bize Denova ve Zıaja Hakkında bilgi verebilirmisiniz ?
 • Pınar: Tabikide! Öncelikle Denova bir güzellik ürünüdür. Bu ürünümüz özellikle başta Antalya olmak üzere bir çok illerimizdeki 5 yıldızlı Hotelerde kullanılmaktadır. Bu iki ürünümüzde bizzat Polonya ürünleridir. Zıaja ise Eczane ürünümüzdür. Dermakozmetik ürün olan Zıaja  ikiye ayrılır. Bir Zıaja birde Zıaja Med olmak üzere iki koldan eğitimini ve satış desteğini yapmaktayız.
 • Berke: Pınar Hanım çok sorulan bir soru daha ürünleriniz hayvanlar üzerinde deneniyor mu ?
 • Pınar: Kesinlikle hayır! Bizzat Polonyadaki ürünlerimizin üretildiği fabrikayı ziyaretine gittiğim zaman sordum. Benim evimde balıklarım, kuşlarım ve köpeğim olduğundan hayvanlara fazlasıyla meraklıyım ve önem veriyorum. Aklınızda şüphe kalmasın hayvanlar üzerinde deney yapılmıyor.
 • Berke: Ürünleriniz nerelerde genel olarak satılıyor ?
 • Pınar: Akdeniz Bölgesi, Ege Bölgesi, Marmara Bölgesi, Güneyanadolu Bölgesi ve Karadeniz Bölgesinin Yanı sıra; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde de ürün satış desteğimizi ve eğitimlerimizi vermekteyiz.
 • Berke: Birde 1881 Kolanyamız var demiştiniz baya rakamı dikkatimi çekti, onun satışları nasıldır ve kokusu nasıldır.
 • Pınar: Kolanyamızın 1881 olması aslında biz çalışan personeli bir hayli memnun etti. Çünkü Türkiye  Cumhuriyetini kuran bir insanın doğum günü mis gibi kokan bir ürünün içersinde yaşamaktaydı. Her güzel koku sürdüğümüzde Mustafa Kemal akıllara gelecekti. Düşünmesi bile tüyleri diken diken yapmaya yetiyordu. Bu ürünümüzde bir çok yerde yerini aldı. Saydığım bölgeler aynen geçerlidir.

 

 • Berke : Çok teşekkür ediyorum. Pınar Hanım röportajımızın sonuna doğru gelmiş bulunmaktayız. Eklemek isteyeceğiniz bir şey var mı ? Yeni yetişen kardeşlerimize ve evde meraklı hanımefendilere önereceğiniz bir metot varmıdır ?
 • Pınar: Söyleyim tabikide. Öncelikle ev hanımınlarının stres ve şiddetsel mimiklerden uzak durmasını tavsiye ediyorum. Gerçekten de pozitif ve olumlu olmak her alana yansıdığı gibi yüzünüzede direk yansıyor. Ayrıca doğal ürünleri, hayvanların üzerinde denenmemiş ürünleri kullanmalarını tavsiye ediyorum. Ücretsiz seminerler ve bakımlar yapıyoruz. İstedikleri zaman çıkıp bizlere gelip ücretsiz bakımlarımızdan faydalana bilirler. Denova ve Zıaja gerçekten fayda alabilecekleri bir üründür. Denovanın keçi sütü serisi örneğin ülkemizde baya takdir gören ürünlerimizin başında geliyor. Ayrıca Zıajanında şampuanları ve dermakozmetik ürünlerinin satışlarıda azımsanmayacak kadar fazla.

Yeni ürünler olduğu için ülkemizin genelinde tamamen tanıması biraz zaman alabilir.

Lakin kullan kişilerden çok fazla olumlu geri dönüşümler alıyoruz.

Evde ise yüzlerini soğuk su ile yıkamalarını, makyajlı vaziyette  yatmamalarını , birde yapacakları her türlü masaj ve cilt bakımı seanslarını  dairesel ve yukarıya doğru bir hareket ile yapmalarını tavsiye ederim. Bu metotların hepsi yüzlerinin sarkmamasına ve dinç durmasını sağlayacaktır. Yeni gelenler içinde önlerinde çok uzun yıllar var. Bu yolda düşmekte var. Birgün de hayal denen yerlere gelmekte. Önemli olan dünden daha iyi yerlerde olmaktır. Esas mühim olan ise karakterinizi ve şahsiyetinizi hep korumaktır.

kahraman-turk-kadini-guzelligi-hak-ediyor (1)

Bu  yolda herkes bir şeyler söyler, ağzı olan herkes konuşur.

Mustafa Kemalin çok sevdiğim bir sözü vardır:

‘’ Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. ‘’

Bu sektörü belkide en net açıklayan söz budur.

 

İşte böyle sevgili okuyucalar,

Bir yazımızında sonuna da gelmiş bulunmaktayız.

Pınar Battal Hanımefendiye bizim ile röportaj yaptığı için çok teşekkür ediyorum.

ONM Kozmetik Şirketinede  Mustafa Kemal’e gösterdikleri saygıdan ötürü saygılarımı sunuyorum…

kahraman-turk-kadini-guzelligi-hak-ediyor (3)

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi