İstanbul’dan çalıp Antalya’da sattılar

İSTANBUL’dan elektronik beynini değiştirerek çaldıkları otomobilleri Antalya’da sattıkları öne sürülen 3 zanlı yakalandı.

24 Ekim 2016 Pazartesi, 14:46
580dedcdeb10bb0d6caa11b9

BİR AY İZLENDİKTEN SONRA YAKALANDILAR

İstanbul’da yaklaşık 1 ay devam eden telefon dinlemesi ve fiziki takibin sonrasında oto hırsızlarına yönelik operasyon yapıldı. Daha önceden belirlenen 3 farklı adrese yapılan baskınlarda Mustafa V.(46), Bülent A.(36), Hakkı Ö.(36) gözaltına alındı. Oto hırsızlık Büro Amirliği tarafından düzenlenen baskınlarda çalındıktan sonra sahte belge hazırlanarak farklı plakalar takılmış 3 adet çalıntı otomobil ele geçirildi.

ASIL MESLEKLERİ OTO TAMİRCİLİĞİ

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulanan zanlıların daha önceden çok sayıda polise geliş kayıtları yer aldığı belirlendi. Şüphelilerin asıl mesleğinin ise oto tamirciliği olduğu ifade edildi. Şüphelilerin hurdacılardan satın aldıkları elektronik otomobil beyinlerini kullanarak hırsızlık yaptıkları belirlendi. Şüphelilerin eylemleri esnasında park halindeki otomobillerin, önce kapılarını açtıkları daha sonra içindeki elektronik beyinleri, kendi getirdikleri ile değiştirerek, kodlama sistemini iptal ettikleri belirlendi. Böylece aracı yanlarında getirdikleri anahtarla çalıştıran zanlıların daha sonra hazırladıkları sahte belge ve plakalarla sattıkları belirlendi. Şüphelilerin çalıntı araçların çok büyük bölümünü Antalya’da pazarladıkları belirlendi.

Oto hırsızlık Büro Amirliği’nde işlemleri tamamlanan zanlıler adliyeye gönderildi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi