İşaret dili kursuna büyük ilgi

20 Şubat 2016 Cumartesi, 11:16
İşaret dili kursuna büyük ilgi

KONYAALTI Belediyesi, işitme engelli vatandaşların günlük hayatlarına yardımcı olmak üzere işaret dili kursu açtı.
Konyaaltı Sanat Eğitim Merkezi’nde (KONSEM) açılan işaret dili kursu, daha ilk günden büyük ilgi gördü. KONSEM çatısı altında ilk kez geçtiğimiz yıl açılan işaret dili kurslarına yoğun ilgi üzerine bu yıl da devam ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Muhittin Böcek, bu kursları başarıyla tamamlayan kursiyerlerin, işitme engelli bir vatandaşla kolaylıkla iletişim kurabildiğini söyledi.
İşitme engeli olan ya da olmayan herkesin katılabildiği kurs ile engelli bireyler arasında köprü olmayı amaçladıklarını ifade eden Başkan Böcek, “İşitme engelli vatandaşlarımızın iletişim esnasında yaşadığı sıkıntıyı en aza indirmek istiyoruz. Açtığımız işaret dili kurslarını, bu anlamda son derece önemsiyorum. Konyaaltı Belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Onların yaşamlarını kolaylaştırmak yerel yöneticilerin asli görevi” diye konuştu.
KONSEM Gürsu Şubesi’nde işaret dili kursunda eğitim gören kursiyerler ise, yine işaret dili ile Başkan Böcek’e yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür etti.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi