İş bitti, yaya geçitleri yapılıyor

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 15:41

Antalya Caddesi’nde alt yapı çalışmaları bitirildi, iki kez asfalt döküldü, kaldırımlar yapıldı, orta refüjün taşları yerleştirildi, peyzaj için toprağı konuldu, tel örgü yerleri hazırlandı, çiçekler ağaçlar dikildi, şimdi ise yaya geçidi yerleri belirlendi.

Antalya Caddesi’nin nihayet yaya kaldırım yerleri belli oldu ama bütün çalışmalar tamamlandıktan sonra. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışma, yaşanan aksaklıklar nedeniyle trafiğe geç açılması ile uzun süre gündemde kaldı. Alt yapı çalışmalarının bitmesi ile ilk asfalt çalışması yapıldı. Arkasından orta refüj çalışmasına geçildi. Orta refüj çalışmaları sırasında yaya geçitlerinin yerlerinin ayrılmadığı, gündeme getirildi. İkinci kez asfalt döküldü, bu arada kaldırım taşları döşendi. Yaya geçitleri ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadı ve orta refüjün peyzaj çalışmalarının da tamamlanmasından sonra, yaya geçit yerleri beyaz şeritlerle belirlendi.

“Neden bu kadar geç kalındı?” sorusu gündeme gelirken, dikilen çiçek, ağaç, refüj taşları ve tel çitler yerinden sökülecek. Beyaz şeritlerle belirlenen yeni yaya geçitleri bir haftaya kadar Manavgatlıların hizmetine açılacağı öğrenildi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi