30 Kasım 2016 Çarşamba, 14:20
Özkan Savaş
Özkan Savaş ozkansavas0007@gmail.com Tüm Yazılar

Huzur, mutluluk, evlat denklemi

Hayat inişleri,çıkışları,engebeleri olan, bazen acıların selam verdiği,bazen Mutluluğun kol kanat gerdiği, kimilerine göre uzun kimilerine göre göz açıp kapayıncaya kadar geçen yoldur.Bu acımasız yolda zafer yakalamış komutan edasında yaşamını idam ettirende var,kimsesi olmayıp parklarda sokaklarda sıcak bir yuvaya muhtaç yaşayanlarda.Ama bütün bu varlık yada yokluk yolunda her iki kesiminde yakaladığı bir mükafat vardır ki biz ona AŞK diyoruz. Gerçek anlamda AŞIK olan Huzuru yakalar. Erenler bu yoldan geçmişlerdir.Günümüzde biz insanoğlunun kişiliği, duruşu, kalp güzelliği Aşkı paha biçilmez bir hazine yapar.Çoğu zaman  hep karşımızdakinin hataları ile ilgileniriz, bir öğretmen edasında sevgiden saygıdan uzaklaşır ona Not vermek için yarışırız.Aksini yapanlar karşısındaki insanı hataları ile sevenler, gözlerine baktığında saflığı bulanlar, şefkat ile yaklaşanlar,geçmiş ile değil gelecek ile ilgilenenler Mutluluğa kanat açmış olurlar.

Hayat insana Ders verir önemli olan bu yaşadıklarımız olumsuzluklardan payımıza düşeni alıp yolumuza aynı hataları yapmadan devam etmektir. İşte bu duruma Tecrübe denir.Sevdiklerimize gün aşırı Sevdiğimizi söylemekten kaçınmamalıyız, unutmayalım ki duygularımızı içeri atarak sadece kendimize değil karşımızda ki sevdiklerimizi de yaralarız.Tuttuğu elin, baktığı gözlerin kıymetini bilenler Huzur ile mükafat edilirler.Öfkemizden kaçınmalıyız çünkü öfke sel gibidir ve Huzurun en büyük düşmanıdır.Bu iki durum birbirine zıt bir virüstür.Öfke ile kalkan zararla oturur Atasözü günümüzde hala önemini korumaktadır.Bütün bu olumsuzlukları göğüslediğimizde AŞK-HUZUR= EVLAT denklemi ile karşılaşırız.İnsanoğlu varlığını hayatının sonunda Evladına devreder.Bu döngü dünya var oldukça böyle devam eder.Bizlere düşen bu döngüde hayırlı evlatlar yetiştirmek yetiştirmeye çalışmak,eşlerimizin kıymetini bilmek,iyi ve kötü günlerimizde ailemize sahip çıkmak olmalıdır. Tüm bunları yaparken Atom Bombası etkisinde olan ŞİDDET den uzak durmalıyız.Şiddet Öfkenin Öz kardeşidir. Öfke sel gibi demiştik. Şiddet ise Sevgiyi, Saygıyı yok eden bir daha yeşermesini engelleyen Vebanın ta kendisidir.Bütün emeklerinizi,özlemlerinizi, değerlerinizi yok eder,saygınlığınız kalmaz..Bir çok yuva bundan dolayı temelinden sarsılmış yok olmuştur.Eşlerimiz bizlere Rabbimizin bir emanetidir. Unutmayın ki Emanete ihanet edenler Mahşerde ağır bir şekilde yargılanacaklardır.İnsanları sevmek,kucaklamak en büyük Nimettir.

Son olarak tüm okurlarıma derim ki bu gün evinize giderken bir çiçek ile gidin ve Sevdiceğinizin kulağına Meleklerin sözü var Son nefesimde elimi Sen tutacaksın diyin. Kalp kırmak yerine, sevgi ve şefkat aşılamak tüm insanoğlunun görevidir. Kalın sağlıcakla……

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi