Heykeller şekillendi

11 Şubat 2016 Perşembe, 10:36
Heykeller şekillendi

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, () – MURATPAŞA Belediyesi Kültür Müdürlüğü- Azize Kahraman Halk Eğitimi Merkezi işbirliğinde Değirmenönü Sanat Merkezi’ndeki sanat kursları yoğun ilgi gördü.

Değirmenönü Sanat Merkezi’nde açılan heykel kursunda heykeltıraş Bahar Güzli Çağlıcan tarafından kursiyerlere eğitim veriliyor. ‘Kadın ve Çocuk’ temasını işleyen kursiyerler, çamuru önce şekillendiriyor, kuruduktan sonra da üzerlerine alçı dökerek kalıp oluşturuyor. İkiye ayrılan kalıpların içlerine alçı ya da polyester malzeme dökümü yapılıyor. Kalıptan çıkan heykellerin dış yüzeyine de rötuş ve renklendirme işlemi uygulanıyor.

Kurs öğretmeni Bahar Güzli Çağlıcan, toprağın çamura, çamurun da sanat eserlerine dönüştürüldüğünü belirtti. Çağlıcan, "Heykel sanatı, yorucu olduğu kadar zevkli bir çalışma. Eserler sabırla, büyük bir özenle ortaya çıkarılıyor. Şekillenen her heykel, heyecanımıza heyecan katıyor. Çamurdan dekoratif süs eşyaları ve duvar panoları da üretiyoruz" dedi. Bahar Güzli Çağlıcan, üretilen eserlerin mayıs ayında açılacak ‘Tük Kurslar Sergisi’nde beğeniye sunulacağını da söyledi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi