HANIMLARIN EL SANATLARI SERGİSİ

26 Mayıs 2014 Pazartesi, 15:46
02

 

Halk Eğitimi Merkez müdürlüğü tarafından düzenlenen 2013-2014 eğitim ve öğretim yılı hanımlara yönelik basit el nakışları ve Kazaziye takı yıl sonu sergisi Manavgat Belediyesi İbrahim Söze Gençlik merkezi sergi salonunda açıldı. Sergiye Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Halk Eğitimi Merkez Müdürü Hüseyin Geyikoğlu ve kursiyerler katıldı.03

Açılış konuşmasını yapan Halk Eğitimi Merkez müdürlüğü öğretmenlerinden İlsen Kalfa yaklaşık 30 öğrenci ile geçtiğimiz ekim ayında basit nakış el işi, gümüş kaziye kurslarına başladıklarını belirterek “bizler yıl boyunca el emeği, göz nuru dökerek kursumuz süresince güzel dostluklar edinerek duygu paylaşımları sağlayarak sevgi ile hazırladığımız ürünlerimizi sizlerin beğenisine sunuyoruz. İyi seyirler dileriz” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat ve çevresinde yapılan tüm etkinliklere destek verdiklerini belirterek “Side’de başlayıp Manavgat’ta biten bir kursu açmaktan gurur duyuyorum, hanımların el emeği ve göz nuru ile aylarca çalışarak öğrendiklerini eser haline getirip sergiledikleri eserleri takdirle karşılıyorum. Bölgemizde yapılacak her tür etkinliklere belediye olarak desteğimiz sürecektir, hanımları bu çalışmalarından ötürü kutluyorum” dedi.

01Halk Eğitimi Merkez Müdürü Hüseyin Geyikoğlu, merkez müdürlüğünün çeşitli dallarda verdikleri kursların devam ettiğini belirterek “Manavgat Belediyesi Başkanı Şükrü Sözen bize geçmişte olduğu gibi şimdi de her türlü destek ve yardımı yapmaktadır. Bilindiği üzere eğitim ve öğretim yılı içinde kursiyerlerin hazırladığı eserler yıl sonunda sergilenerek halkın beğenisine sunulmaktadır. Bu kurslarda öğrenciler hem sanat öğreniyor ve hemde ekonomik olarak bütçelerine katkı sağlıyorlar” dedi.

Başkana eşinden tesbih hediye04

Konuşmalardan sonra sergi salonunun kordelası Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Halk Eğitimi Merkez Müdürü Hüseyin Geyikoğlu  ve kurs öğretmeni İlsen Kalfa tarafından kesildi. Davetliler sergiyi gezerken Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in eşi Hatice Sözen başkana bir tesbih alarak hediye etti.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi