Hafta sonunda 5 ilçede yeni yönetimler belli oldu

10 Kasım 2014 Pazartesi, 16:57
8 KASIM 2014  CUMARTESİ - ELMALI İLÇE KONGRESİ (66)

Ak Parti’de kongre heyecanı

Ak Parti’de ilçe kongreleri devam ediyor. Son olarak Korkuteli, Elmalı, Finike, Kaş ve Alanya’da yapılan kongrelerde yeni ilçe yönetimleri belli oldu. .

9 KASIM 2014 PAZAR - ALANYA İLÇE KONGRESİ (33)Kongre sürecinde bulunan Ak Parti, Antalya’nın 14 ilçesinde yönetimlerini belirliyor. 6 Kasım’daki Demre İlçe Kongresi ile başlayan süreç,  geçtiğimiz hafta sonunda, 5 ilçedeki seçimlerle devam etti.  Bu kapsamda önce, 8 Kasım Cumartesi günü Korkuteli İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut ilçe başkanı İlhami Yıldırım güven tazeledi.

Korkuteli’nin ardından yapılan, Elmalı’daki ilçe kongresinde Ali Gökçe, koltuğunu koruyan Gökçe, yeniden ilçe başkanı seçildi.

8 KASIM 2014  CUMARTESİ - ELMALI İLÇE KONGRESİ (106)Ak Parti, 9 Kasım Pazar günü,  Finike, Kaş ve Alanya ilçe kongrelerini tamamladı. Finike’deki ilçe kongresine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile İl Başkanı Av. Mustafa Köse ve Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç de katıldı. Tek listenin olduğu kongrede Ömer Esen ilçe başkanı seçildi.Pazar günü Kaş’ta yapılan ilçe kongresinde mevcut başkan Mutlu Ulutaş, yeniden aynı göreve getirildi.

 

8 KASIM 2014  CUMARTESİ - KORKUTELİ İLÇE KONGRESİ (79)

Ak Parti’nin Pazar günü bir diğer ilçe kongresi Alanya’daydı. Alanya’de iki liste yönetime seçilmek için yarıştı. Mustafa Berberoğlu ve Sabri Tos, ilçe başkanlığı için aday oldu. Sabri Tos, 82 oy alırken, Mustafa Berberoğlu 255 delegenin desteği ile yarışı kazandı.Ak  Parti Antalya İl Başkanı Av. Mustafa Köse, yaptığı değerlendirmede kongrelere yoğun ilgi gösterildiğini söyledi. Delegelere ve partililerine teşekkür eden Köse,  “Akdeniz kıyı şeridinde  Ak Parti’nin belediye kazandığı tek il Antalya’dır. Tüm Akdeniz ve Ege sahilinde Ak Partili olabilen tek belediye Antalya Büyükşehir Belediyesi olmuştur. Türkiye’de sahiller denilince akla Antalya geldiği için dikkat edin seçimlerden sonra hiçbir siyasi parti ‘Sahiller bizimdir’ diyememiştir. Onların bu ayrımını ellerinden alan partililerimize, delegelerimize, teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Türkiye’de siyasette geçmişten buyana çok önemli bir mücadele yaşanıyor ve yaşanmaya devam edecek. Eski gazetelere bakarsanız bugün yaşananların geçmişteki aynı zihniyetin hizmetlerin kesilmeye çalışıldığını göreceksiniz. Şimdide yapılan hizmetlerin önünün kesilmeye çalışıldığını görüyoruz. Biz teşkilatlar olarak hep bir ve beraber olmaya gayret edeceğiz” dedi.

Çavuşoğlu, “Demokrasi şöleni yaşıyoruz”

9 KASIM 2014 PAZAR - ALANYA İLÇE KONGRESİ (65)

Finike ,Kaş ve Alanya ilçe kongrelerine katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, partililerine birlik ve bütünlük çağrısı yaptı.12 yıllık AK Parti iktidarı boyunca yapılan hizmetleri herkesin çok iyi bildiğini ifade eden  Çavuşoğlu şöyle konuştu:

“Türkiye’nin 2023 ve 2071 hedefinin tesadüf değildir. Türkiye tüm zorluklara rağmen yoluna devam ediyor. Türkiye, dünyadaki mazlumların sesidir. Sesi olmaya devam edecektir. Zalimlerin karşısında Türkiye, her zaman mazlumların sesidir. Suriye’de, Irak’ta, Mısır’da, Libya’da, Yemen’de, Arakan’da, Somali’de, Sudan’da, Filistin’de, Gazze’de. Görüyorsunuz İsrail’in pervasızlığını. Görüyorsunuz İsrail’in Mescid-i Aksa’ya küstahça saldırısını. Bunu sürekli gündemde tutacağız. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne de ileteceğiz.

Mescid-i Aksa’nın şimdiki koruyucusu Ürdün Dışişleri Bakanı ile görüştüm. Katar Dışişleri Bakanı ile görüştüm. Sessiz kalmayacağız. İşte böylesine ahlaksızlıklara sessiz kalmayan bir Türkiye var. Milletinden aldığı destekle susmayan bir Türkiye var. Bunun temeli, kökü sizsiniz. Bazı arkadaşlarımız ‘Biz neden yokuz’ tartışmalarına girmesin. Bugüne kadar hizmet eden tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bugün burada bir nokta koymuyoruz. Bugün yeni bir başlangıç yapıyoruz.”

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi