Gündüz döşedikleri fiber kabloları gece çaldılar

19 Şubat 2016 Cuma, 12:00
Gündüz döşedikleri fiber kabloları gece çaldılar

ANTALYA’da gündüz döşedikleri fiber kabloları, logolu şirket aracı ve tulumlarıyla geceleri çalarken yakalanıp gözaltına alınan Burak Can Hödüş ile Turan Kaya, “Aklımızda yoktu, şeytana uyduk” dedi.
Fiber kablo hırsızlık olayları, Muratpaşa İlçesi’ne bağlı birçok mahallede meydana geldi. Bir telekomünikasyon şirketinde teknisyen olarak çalışan 25 yaşındaki Burak Can Hödüş ile 29 yaşındaki Turan Kaya’nın gündüz döşediği fiber kabloların, her defasında akşam çalındığı belirlendi. Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, gündüz mesaisinde çalışan Burak Can Hödüş ile Turan Kaya’nın olayla bağlantısı olabileceğinden şüphelendi.
Polis, piyasa değeri 150 bin TL’yi bulan kablo hırsızlığını ortaya çıkarmak için kamera görüntülerini incelemeye aldı. 2 teknisyenin gece hırsızlık yaşanan yerde olduğunu gören polisler, ikiliyi takibe aldı. Şüphelilerin, hırsızlık anında dikkati çekmemek için olay yerine logolu araçla geldikleri ve yine şirkete ait logolu tulum giydikleri görüldü. Polis ayrıca 2 şüphelinin çaldıkları fiber kabloları bir hurdacıya sattığını belirledi.
Gözaltına alınan ve haklarında 44 dosyadan işlem yapılan iki şüpheli, adliyeye sevk edildi. İfadelerinde “Hiç aklımızda yoktu, şeytana uyduk” diyen Hödüş ile Kaya, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi