Görme Engelliler Kilimanjaro’ya tırmanacak

23 Şubat 2016 Salı, 11:48
gorme-engelliler-tirmanis

ANTALYA Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Engelliler Haftası özel etkinliğinde Ağrı Dağı’na çıkan engelli dağcılar, 10-25 Mayıs tarihleri arasında 5 bin 895 metrelik Tanzanya-Kilimanjaro dağına tırmanacak.

Proje Sorumlusu Antalya Dağcılık İl Temsilcisi Muharrem Koç, 10- 25 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek tırmanışa 10 görme engelli sporcu, 15 eğitimli dağcı, 1 hekim, 2 çekim ekibi toplam 28 kişilik bir ekibin katılacağını söyledi. Tanzanya-Kilimanjaro Dağı’nın 5895 metre yüksekliğe sahip olduğunu hatırlatan Koç, “Deneyimlerimizi, tecrübelerimizi daha önce Ağrı Dağı’nda görme engelli sporcularımızın zirve yürüyüşünde ortaya koymuştuk. İyi bildiğimiz ve yine büyük bir başarı elde edeceğimize inandığımız Kilimanjaro Dağı’na Türkiye’nin Antalya’mızın adını altın harflerle yazdıracağımıza inanıyorum” dedi.
BÜYÜK YANKI UYANDIRACAK
Engellerin artık sınır tanımadığını ve engellerin sporla aşıldığını belirten Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu ise “Görme engelli dağcılarımız daha önce Ağrı Dağı’nda zirve yürüyüşünde azim ve gayret içerisinde büyük performans ortaya koydu. Dağcılarımız yeni bir başarı öyküsü yazmak için Afrika’nın en yüksek dağı Kilimanjaro’ya çıkacak. Spor tarihinde Antalya’mıza ilki yaşatacaklar” dedi.

Görme Engelliler Kilimanjaro'ya tırmanacak

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi