Gölete giren iki kuzenden biri boğuldu

03 Temmuz 2016 Pazar, 22:54

ANTALYA’nın Serik İlçesi’nde serinlemek için gölete giren iki kuzenden 16 yaşındaki Osman Çelik boğulurken, 14 yaşındaki Onur Çelik son anda kurtarıldı.

Amca çocukları olan Osman ve Onur Çelik, motosikletleriyle Serik’e bağlı Gebiz Mahallesi’nde Çığırgan Deresi üzerindeki DSİ’ye ait gölete yüzmek için geldi. Saat 14.30 sıralarında birlikte suya giren kuzenler, bir süre sonra çırpınmaya başladı. Kuzenlerden Osman Çelik gözden kaybolurken, Onur Çelik ise çevredekilerin yardımıyla kıyıya çıkarıldı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri geldi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığı Onur Çelik ambulansa alındı. Sağlık durumu iyi olan ve kuzenin kurtarılamaması nedeniyle gözyaşı döken Onur, hastaneye götürüldü.
serikte-golete-giren-iki-kuzenden-biri-boguldu_3502_dhaphoto2
Olayı haber alan Osman Çelik’in çiftçilik yapan babası Fethi Çelik ile annesi Gülfer Çelik, gölete geldi.
serikte-golete-giren-iki-kuzenden-biri-boguldu_3502_dhaphoto5
Jandarma çevrede güvenlik önlemi alırken, Antalya’dan gelen Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Polis Su Altı Ekibi ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi’nden balık adamlar göletteki Osman Çelik’in cansız bedenini yaklaşık 1 saat süren çalışmanın ardından çıkardı.
serikte-golete-giren-iki-kuzenden-biri-boguldu_3502_dhaphoto3
Çocuklarının boğulduğu haberiyle yıkılan Gülfer Çelik, “Osman’ım biz sensiz ne yaparız? Sana doyamadan gittin” diyerek gözyaşı döktü.
serikte-golete-giren-iki-kuzenden-biri-boguldu_3502_dhaphoto6
Osman Çelik’in cesedi, savcının incelemesi sonrası Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

serikte-golete-giren-iki-kuzenden-biri-boguldu_3502_dhaphoto4

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi