Gaziantep’te öldürülen teröristin görüntüleri ortaya çıktı

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü binasına saldırmak isterken polislerin müdahalesiyle etkisiz hale getirilen teröristlerin görüntüleri ortaya çıktı. Gaziantep’teki çatışmada öldürülen teröristin fotoğraflarında, montunun altında canlı bomba yeleği olduğu görüldü. İkinci teröristi yakalamak için başlatılan operasyon sürüyor.

10 Ocak 2017 Salı, 15:53
gaziantepte-oldurulen-teroristin-gonruntuleri-ortaya-cikti-1

Gaziantep’teki çatışmadan son dakika haberi gelmeye devam ediyor. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne saldırmak isteyen teröristlerden biri girişte çıkan çatışmada öldürüldü. Teröristin görüntüleri de ortaya çıktı. Olay lerinden kaçan ve yan taraftaki otoparka kaçan ikinci teröristi yakalamak için başlatılan operasyon sürüyor. Teröristlerden birinin canlı bomba olduğu tahmin ediliyor. Teröristin fotoğraflarında montunun altında canlı bomba yeleği olması dikkat çekti.

İZMİR’DEN SONRA TERÖR BİR KEZ DAHA PÜSKÜRTÜLDÜ
İzmir’de Bayraklı Adliyesi’ne bombalı araçla saldırmak isteyen teröristleri fark ederek canı pahasına müdahale eden polis Fethi Sekin’in ardından Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik saldırıyı da polis engellemiş oldu. Emniyet girişinde zamanında müdahale ve çatışmada kahramanca direnen polisin başarısıyla bir terör saldırısı daha püskürtüldü.

gaziantepte-oldurulen-teroristin-gonruntuleri-ortaya-cikti-3

GAZİANTEP’TEKİ ÇATIŞMAYLA İLGİLİ GELİŞMELER
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde saat 15:23 sıralarında çatışma çıktı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevkedilirken, teröristlerin emniyet müdürülğü binasına ateş ettiği, polislerin de karşılık verdiği öğrenildi. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda görgü tanıkları 7-8 el ateş edildiği bilgisini paylaştı.

gaziantepte-oldurulen-teroristin-gonruntuleri-ortaya-cikti-2

Görgü tanıkları bir polisin yaralı olduğunu, yerde yatan bir kişinin de ölen terörist olduğunun sanıldığını söyledi.

İKİ TERÖRİST DE ÖLDÜRÜLDÜ
Canlı bombanın Emniyet’e girmeye çalıştığı, teröristi fark eden polislerin müdahale ettiği öğrenildi. Çıkan çatışma 10 dakika sürdü. İki kişi olduğu öğrenilen teröristlerden biri emniyetin girişindeki çatışmadan sonra kaçtı. Teröristin yakalanması için başlatılan operasyon sürüyor.

gaziantepte-oldurulen-teroristin-gonruntuleri-ortaya-cikti-4

Kaynak: Karar.com

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi