Son Dakika
17 Ağustos 2019 Cumartesi

Fransız soprano Emma Shapplin, Expo sahnesinde

15 Mayıs 2016 Pazar, 17:30

FRANSIZ soprano Emma Shapplin, Expo 2016 Antalya’da konser verdi.
Geçen hafta İtalyan tenor Jose Carreras’ın ardından dün akşam da Fransızlar’ın ünlü soprano şarkıcısı Emma Shapplin, Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde hayranları ile buluştu. Daha önce 2 kez Antalya’ya geldiğini söyleyen Fransız şarkıcı, konser öncesi gazetecilere röportaj verdi. 112 hektarlık EXPO 2016 Antalya Sergi alanındaki Yeşil Köprü’de ve arka planda 101 metrelik Turkcell Expo Kulesi ile birlikte poz veren Shapplin, mütevazı ve sıcakkanlı tavırlarıyla dikkat çekti.
ALAN ÇOK BÜYÜK VE MUHTEŞEM
“Türkiye’nin ilk EXPO’sunda konser vereceğim için çok heyecanlı ve mutluyum. Kendimi bu anlamda ayrıcalıklı hissediyorum. Beni davet ettiğiniz için çok teşekkür ederim” diyen Shapplin, şöyle devam etti:
“Bu alan çok büyük ve gerçekten de harika gözüküyor. Çok kısa zamanda böyle bir alan yaratılması harika. Eminim ki çok başarılı olacak. Küçük ama güzel bir gezegende yaşıyoruz. Doğa bizim için çok değerli. O bizim hayatımız. Nefes alıyoruz. Doğa sayesinde büyüyoruz. O bizim sağlığımız, bu nedenle ona çok dikkat etmemiz ve özen göstermemiz gerekiyor. Örneğin Fransa’da çok fazla toprak tahrip ediliyor. Hem de hiçbir şey uğruna.”
HAYRAN BIRAKTI
Ana salonu 5 bin 3 kişi ile Türkiye’nin en büyük kongre merkezi olan Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde sahneye çıkan Emma Shapplin, performansıyla beğenildi. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde şarkılarını seslendiren Shapplin’e konser sonunda çiçek takdim edildi. Dinleyeciler konser sonunda Shapplin’i dakikalarca ayakta alkışladı.

You must be logged in to post a comment Login