Finike Camii protokolu imzalandı

28 Şubat 2016 Pazar, 12:29
Finike Camii protokolu imzalandı

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi, İl Müftülüğü ile birlikte Finike’ye ilçe tarihinin en görkemli camisini yapacak. Yapımında Finike’ye özgü Limra (Limyra) Taşı kullanılacak olan camii, karadan ve denizden görülebilen, şehrin simge yapılarından biri olacak.
Büyükşehir Belediyesi ve Antalya İl Müftülüğü arasında Finike’ye cami yapımına yönelik protokol imzalandı. Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza törenine Antalya Milletvekili Atay Uslu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Finike Kaymakamı Mesut Yakuta, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Antalya Müftüsü Osman Artan, Büyükşehir Belediyesi Finike Koordinatörü Necati Bahçeci katıldı.
FİNİKE’NİN LİMRA TAŞI KULLANILACAK
Milletvekili Uslu’nun Finike’ye cami projesini seçilmeden önce kendisine getirdiğini hatırlatan Başkan Türel, “Seçimleri atlatalım nasip olursa Finike’ye biz camiyi kazandırırız, demiştik. Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve Antalya Müftülüğü’ne işbirliği ve alan tahsisiyle ilgili gereken adımları attıkları için teşekkür ediyorum” dedi. Camilerin şehirlerin siluetlerindeki en önemli güzellik olduğunun altını çizen Türel, “Çok güzel bir proje. Finike siluetine yansıyan, ilçeye müthiş bir görsel zenginlik kazandıracak bir eser. 500 kişilik bir cami olacak. Finike’nin Limra Taşı ile kaplanmış, Finike’nin de özelliklerini taşıyan bir cami olacak” dedi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi