FETÖ’den gözaltına alınan rektör adliyede

19 Ağustos 2016 Cuma, 13:08
son-dakika-flas-haber-sicak-gelisme (3)

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Uluslararası Antalya Üniversitesi’ne (UAÜ) yapılan operasyonda gözaltına alınan, aralarında üniversitenin rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe’nin de bulunduğu 16 kişi, adliyeye sevk edildi.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 5 Ağustos’ta UAÜ’ye yapılan operasyonda, aralarında üniversitenin rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe’nin de bulunduğu çoğunluğu akademisyen 49 kişi gözaltına alındı. 1 şüpheli kanser tedavisi gördüğü, 1 kadın ise hamile olduğu gerekçesiyle serbest bırakıldı. İşlemleri tamamlanan şüphelilerden 8’i kadın 31 kişi 16 Ağustos’ta adliye sevk edildi. Aralarında öğretim üyesi, personel ve memurun bulunduğu 31 şüpheliden 26’sı Antalya 5’inci Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanırken, 5 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

PROF. DR. CİHAT GÖKTEPE ADLİYEDE

Aynı soruşturmada gözaltına alınan üniversitenin rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe’nin de aralarında bulunduğu 16 kişi emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasından sonra saat 09.00’da sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye getirildi.

Savcılık sorguları tamamlanan şüpheliler, ‘Silahlı terör örgütü üyesi olmak’ ve ‘Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs etmek’ suçlarından tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi