Falezlerde yeni yaşam alanı

Falezlerde yeni yaşam alanı, falezlerde sosyal tesisler…

24 Temmuz 2016 Pazar, 23:53

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi tarafından falezlerde yer alan 15 bin metrekarelik alanda kültür, sanat, eğlence ve dinlenme gibi etkinliklere uygun yeni yaşam alanı için düzenlemeleri sürdürüyor.
Muratpaşa Belediyesi, 7’den 70’e herkese hizmet verecek bir sosyal alan düzenlemesi yapıyor. Muratpaşa Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Şirinyalı Mahallesi Lara Caddesi üzerindeki yaklaşık 15 bin metrekarelik alanda vatandaşlar için yaşam alanı düzenlemesi gerçekleştiriyor.

KÜLTÜR, SANAT, EĞLENCE BİRARADA

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, içinde Antalya Müzesi, evkadınlarının el emeği ürünler üretip satabileceği mekan, dinlenme alanları, çocuk oyun grupları, havuzlar bulunan sosyal yaşam alanı çalışmalarını, 40 dereceyi bulan sıcağa rağmen aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında, rekreasyon düzenlemeleri de yapılıyor.
15-bin-metrekarelik-sosyal-yasam-alani_8988_dhaphoto2
BOTANİK PARK GİBİ

Antalya’nın Akdeniz’le buluştuğu falezlerin üstünde bulunan 15 bin metrekarelik alanı kapsayan düzenlemede, bölgenin doğal dokusu ile içerisindeki yüzlerce ağaç ve bitkiler korundu. Rekreasyon düzenlemesi ile botanik parkı da andıran çalışmalar tamamlanınca, Antalya kültür, sanat, spor, dinlenme gibi pek çok olanağı birarada sunan sosyal yaşam alanına kavuşacak.

BU ALANDA YOK YOK

Düzenlemede, kaydıraklı su havuzu, ortasında konser ve gösteriler için platform bulunan havuz, çocukların yüzebileceği parkurlu havuz, Antalya’nın tarihi fotoğraflarının, yıllardır kullanılan ve unutulmaya yüz tutmuş yerel araç-gereç ve aletlerin, kentin etnoğrafik eserlerinin sergilendiği kent belleği niteliğinde Antalya Müzesi, sanatsal sergilerin yapılabileceği sergi alanı, özellikle evkadınlarının el emeği ürünler üretip satabilecekleri merkez ve dinlenme mekanları yer alıyor.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi