04 Ağustos 2016 Perşembe, 16:44
Türkbeleni Bakış
Türkbeleni Bakış haber@turkbeleni.tv Tüm Yazılar

EZİYET… Bölüm 2

Türkbeleni’nden bakış

Manavgat’ta alt yapı çalışmalarının ikinci büyük bölümü başladı. Antalya Caddesi’nin Yapay Şelale’den girişi kapatıldı, Hastane Caddesi tamamen kapatıldı. Daracık sokaklara, çok sayıda araca sahip Manavgat’ta Eziyet’in ikinci bölümü başladı.

İnsan yaşadığı şehrin alt yapı çalışması yapıldığında normalde sevinmesi gerekiyor. Manavgat’ta ise esnaftan ev hanımına, çalışandan çalışmayanına kadar alt yapı çalışmalarının başlamasından yaşadığı sıkıntıyı dışarı vuruyor. Alt yapı çalışmasına tamam… Zamanında bitene ve eziyeti az olana…

Eziyet Bölüm 2

Eziyet Bölüm 2

Bir ilde ya da ilçede alt yapı çalışması yapacaksanız her şeyin hazır olması gerekiyor. Tüm kamu kurum ve kuruluşların, bankaların, iş yerlerinin, dükkanların, hastanelerin kent merkezinde toplandığı bir ilçede, alt yapı çalışması yapmak eziyetin önde gidenidir. Manavgat trafiği alt yapı çalışması yapılmadan önce de yeteri kadar sıkıntılıydı, şimdi yolların kapanması ile sıkıntı 10 katına çıktı. Bilmem dikkatinizi çekti mi? Bir ambulansın Devlet Hastanesi’ne acil olarak gidebilmesi için hangi yolu izlemesi gerekecek?

Yazılı açıklama yapmak kolay, “4 Ağustos tarihinden itibaren Hasan Fehmi Boztepe Caddesi (Sorgun Kavşağı-Hasan Fehmi Boztepe Camisi Arası), Hastane Caddesi (Yapay Şelale-Hastane Kavşağı arası), Şelale Caddesi, Yukarı Hisar Mahallesi 7020. ve 7021. Sokaklar kapatılacak.” Bitiş tarihi belli değil çünkü iş uzun, alt yapı çalışması ile bitmiyor ki iş, peyzajı var, kaldırımı var, müteahhidin kaçma olasılığı var, asfaltlanıp tekrar kazılması sonra tekrar yama asfalt yapılması var. İş çok yani.

Alt yapı çalışması yapacağınız ilçede ilk olarak trafik akışının sağlıklı olmasını sağlayacaksınız. Bunu bir haritada yeşil çizgi ile araçların hangi yolu kullanacağını da açıklamışınız amma, bu kadar araç bu istikametleri kullandığında ortaya çıkan durumu gördünüz mü? Alt yapı çalışması Manavgat’a iyi gelebilir ama vatandaşa bitene kadar iyi geleceğini zannetmiyorum.

Eziyet Bölüm 2

Eziyet Bölüm 2

Vatandaş alışkın, bu eziyeti çekecek, zaten başka da şansı yok. Manavgat’ın alt yapı çalışmasına ihtiyacı var mı? Kesinlikle var, yaşanan sel felaketleri herkes tarafından bilinmekte. Peki başka bir alternatif var mı? Yok. Sonuç EZİYET.

Yeterli sayıda otoparkı bulunmayan, (olsa da vatandaşın para vermek gibi bir niyeti yok) kayıtlı, tescilli araçların dışında yabancı plakalı araçların eklenmesi ile tam bir trafik keşmekeşi yaşayan Manavgat, sıcakların 45 dereceye vurduğu bu havada bu şekilde yaşamaya mahkum ediliyor. Alt yapı çalışması ile birlikte yollar mı genişliyor? Hayır? Demek alt yapı çalışmasından önce trafik sorununu çözmek, kenti daha yaşanılabilir hale getirmek, vatandaşı memnun etmek gerekiyor.

Eziyet Bölüm 2

Eziyet Bölüm 2

Tabi ki sıkıntının kaynağı çok eskilere dayanıyor, yapmasan olmaz, yağmur yağıyor, sonra seller akıyor hatta o sırada ARAP KIZI camdan bakmaya korkuyor.

Sonuç olarak ne zaman biteceği belli olmayan ama kentimizi sel felaketinden kurtaracak olan, vatandaşın da bu süreci bu şekilde yaşayacağı belli. Kaçınılmayacak şeylerden zevk almaya çalışacağız artık.

Eziyet Bölüm 2

Eziyet Bölüm 2

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi