EXPO 2016’ya ATSO Bahçesi

12 Şubat 2016 Cuma, 11:43
EXPO 2016'ya ATSO Bahçesi

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, EXPO 2016 Sergi Alanı’nda ‘ATSO Bahçesi’ kurmak için çalışmalara başladıklarını açıkladı.

EXPO 2016 Ajansı ile yapılan görüşmeler sonrası ‘ATSO Bahçesi’ için 500 metrekarelik bir alanın Oda’ya tahsisi konusunda anlaştıklarını belirten Başkan Davut Çetin, bahçenin yapımına en kısa sürede başlanacağını ve EXPO 2016 açılışına yetiştirileceğini açıkladı. Başkan Çetin, ATSO’nun dünyanın en büyük organizasyonlarından Botanik EXPO’nun Antalya’ya ve Türkiye’ye kazandırılmasında büyük pay sahibi olduğunu belirtti.
Başkan Davut Çetin, “ATSO olarak bundan sonraki süreçte de EXPO ve üyelerimiz için nasıl katkı yapacağımız konusunu değerlendirdik ve Oda olarak EXPO alanında bir bahçe ile yer alınması noktasında yönetim kurulunda görüş birliğine vardık. EXPO Alanı’nda Kurumsal Bahçeler Bölümü’nde en büyük ve en güzel bahçelerden birini ATSO olarak biz kuracağız. ATSO Bahçesi’nde endemik bitkilerinden güzel bir ortam yaratmayı planlıyoruz” dedi.
Bahçede ATSO’nun faaliyetlerinin yanı sıra, üyelerinin ve kentin tanıtımının yapılacağına değinen Başkan Çetin, “Gelen yabancı iş adamları ve heyetler ile Antalya ve bölgemiz işadamlarını buluşturarak ikili görüşmelere ve işbirliği olanaklarına katkı sunacağız” dedi.
Öte yandan ATSO Kurumsal Bahçesi’nin projesi de belli oldu. Projesi Mimar Selahattin Çelik tarafından hazırlanan ATSO Kurumsal Bahçesi’nin EXPO Alanı 2016’ndaki Kongre Merkezi ve EXPO Kulesi’nin bulunduğu bölgede kurulması planlanıyor.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi