Son Dakika
17 Ağustos 2019 Cumartesi

Expo 2016’da yoga

17 Haziran 2016 Cuma, 13:30

EXPO 2016 Antalya’da, ülkelerin botanik zenginliğinin yanı sıra farklı kültürleri de ziyaretçilere tanıtılıyor. Küçük Amfi Tiyatro’da ziyaretçilere müzik ve danslar eşliğinde uygulamaları Sahaja Yoga anlatıldı.

Dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan Expo 2016 Antalya’da ülkelerin botanik zenginliğinin yanı sıra kültürel etkinlikleri ve yaşamı da sergi alanını ziyaret edenlere sunuluyor. Expo 2016 Antalya’ya katılan Hindistan’ın ülke pavilyonunda her gün Sahaja Yoga Aydınlanma Meditasyonu yapılıyor. Hindistan yetkilileri yogayı bu kez Küçük Amfi Tiyatro’da tüm ziyaretçilere tanıttı.

-expo-2016da-yoga-meditasyonu_5271_dhaphoto1

1970 yılında Shri Mataji Nirmala Devi tarafından keşfedilen, özel bir meditasyon yöntemi olan Sahaja Yoga, amfiye gelen ziyaretçilere hem teorik hem de uygulamalı olarak anlatıldı. Yoga, meditasyon ve Hint dansı ile süslenen terapide çimlerin üzerine oturan ziyaretçiler, can kulağıyla terapiyi dinledi ve uyguladı. Sahaja Yoga’da Kundalini enerji uyandırılıp harekete geçmesiyle vücuttaki çakraların etki ve kaliteli olarak açılması amaçlanıyor. Müzikli terapi bölümünde ise Hakan Güneri tarafından çalınan körüklü Harmonium’la zihni denetleme teknikleri gösterildi.

Dünya üzerinde 140’ı aşkın ülkede aktif olarak Sahaja Yoga’nın uygulandığını belirtildi. Yoga seansları her gün Hindistan pavilyonunda ziyaretçilere sunuluyor.

You must be logged in to post a comment Login