Evi yanan yaşlı adama belediyeden yardım

19 Şubat 2016 Cuma, 10:01
Evi yanan yaşlı adama belediyeden yardım

MURATPAŞA Belediyesi, elektrik aksamındaki arıza nedeniyle çıkan yangında, ev eşyaları yanan 83 yaşındaki Abdullah Arınan’a yarım eli uzattı. yalnız yaşayan Arınan’ın ev eşyaları yenilendi, gıda yardımında bulunuldu.

Güzeloba Mahallesi Örnekköy Sitesi’ne 4 ay önce Eskişehir’den gelerek yerleşen ve 12 Şubat’ta elektrik arızasından çıkan yangında evi yanan Abdullah Arınan’a, Muratpaşa Belediyesi yardım elini uzattı. Muratpaşa Belediyesi’nin Turunç Masa Çağrı Merkezi’ne komşularının başvurusu üzerine, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri Abdullah Arınan’la irtibata geçti.
KOMŞULARI EVİ TAMİR ETTİ
Arınan, huzurevinde misafir edilirken, yangında zarar gören oturma ve yatak odası komşuları tarafından tamir edildi. Belediyesi ise Abdullah Arınan’a yatak, koltuk takımı, yorgan, battaniye, nevresim takımı, yastık, halı, televizyon ve mutfak malzemeleri yanı sıra yiyecek yardımında bulundu. Arınan’a yıl boyunca da aşevinden yemek getirilecek.
Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, Abdullah Arınan’ı, yenilenen evinde ziyaret etti. Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür eden Abdullah Arınan, “Komşularım belediyeden yardım talebinde bulunmuşlar. Sağolsun belediyemiz hemen eve gelerek yanımda yer aldılar. Komşularım evimin tadilatını yaptı. Belediyemiz tarafından huzurevinde misafir edildim ve yeni eşyalarıma kavuştum” diye konuştu.
CEPHANECİ: İHTİYAÇ SAHİBİNE YARDIM ELİNİ UZATIRIZ
Muratpaşa’da yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan her vatandaşa yardım elini uzattıklarını belirten Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci de “Abdullah amcamızı acil bir şekilde özel huzurevine kendisini yerleştirdik ve beş gün misafir ettik. Ev eşyalarının teminini, kuru gıda ve aşevinden yemek yardımında bulunulmasını sağladık. Evin elektrik tesisatı da Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yenilenecek. Muratpaşa’da, komşularımızın iyi gününde de, kötü gününde de yanındayız. Muratpaşa’da vatandaşlarımızın yüzü gülüyorsa her zaman memnun oluruz” diye konuştu.

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi