Erasmus öğrencileri Davraz’da

25 Şubat 2016 Perşembe, 11:32
Erasmus+ öğrencileri Davraz'da

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) 2015-2016 Akademik Yılı Bahar Dönemi Sosyal Erasmus faaliyetleri kapsamında Erasmus+ öğrencileri Davraz’ı gezdi.

AÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi tarafından akademik danışmanlığı yürütülen, Uluslararası Gençlik Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren, Erasmus+ Öğrenci Ağı Akdeniz Şubesi, Erasmus öğrencilerine kayak gezisi düzenledi.
AÜ Rektör Danışmanı ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Sorumlusu Prof. Dr. Ahmet Kurunç, “Erasmus+ programını sadece öğrenim veya staj boyutunda yürütmek programın amacının tamamını sağlamıyor. Aynı zamanda program kapsamında yararlanan öğrencilerin kültürel ve sosyal becerilerinin gelişmesine de katkı sunmak gerekir. Bu bağlamda Erasmus+ programıyla yurtdışından gelen öğrencilerimizin çevre edinmesi, ülkemizin kültürünü, tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmesi ve kente uyumlarının kolaylaştırılmasına yönelik Sosyal Erasmus+ başlığı altında etkinlikler düzenliyoruz” dedi.
Geziden uluslararası öğrencilerin çok memnun kaldığını söyleyen Prof. Dr. Kurunç, AÜ Erasmus+ Programı kapsamında gelen ve giden öğrencilerin sosyal ve kültürel anlamda da kazanımlar elde etmesine katkı sunmaya devam edeceklerini aktardı.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi