Emniyetten güvenli okullar için uygulama

05 Kasım 2014 Çarşamba, 14:29
DSC_0012

Emniyetten güvenli okullar için uygulama

MDSC_0017anavgat Emniyet Müdürlüğü polis sorumluluk bölgesinde Güvenli Okullar projesi kapsamında, okullarda öğrenim gören öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim görmeleri için uygulama başlattı.

Manavgat Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği, Asayiş Şubesi ve trafik ekipleri proje kapsamında Namık Karamancı Fen Lisesi, İMKB Ticaret Lisesi, Manavgat Anadolu Lisesi, Rukiye Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi, Düriye Duran Lisesi önünde okulla ilgisi olmayan şahıslar üzerinde ve bu okullar çevresinde faaliyet gösteren İnternet kafelerde uygulamaya başladı. Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler okullar çevresinde uygunsuz biçimde motosiklet kullanarak öğrencileri rahatsız edin kişileri durdurarak kimlik ve ehliyet kontrolü yaptı. Bunun yanında yine okullar çevresinde öğrencilerin çıkış ve giriş saatlerinde araçlarla çevrede dolaşan ve özellikle bu saatleri seçen kişiler üzerinde uygulama yapıldı.

Ayrıca çevrede bulunan İnternet kafelerde uygulama yapan polis ekipleri 12 yaş altı çocuklara internet kullandıran işletmeler hakkında işlem yapıyor.Emniyet Müdürlüğünün başlattığı proje veliler tarafından olumlu ve öğrencilerin güvenli biçimde eğitim ve öğretimini sürdürmeleri açısından faydalı olduğu, Emniyet Müdürlüğüne bu uygulamalarından teşekkür ettiklerini söylediler.

DSC_0004

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi