Emek ve Demokrasi Güçleri’nden ‘hayır’

06 Şubat 2017 Pazartesi, 10:58
Emek ve Demokrasi Güçleri’nden ‘hayır’

ANTALYA’daki Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklama yapan Yard. Doç. Dr. Hafize Öztürk Türkmen, referandumda ‘hayır’ oyu kullanacaklarını açıkladı.

Emek ve Demokrasi Güçleri, Gürsu Mahallesi’ndeki Konyaaltı Cemevi’nde toplantı yaptı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı toplantıda platform adına hazırlanan ortak basın açıklamasını, ‘Barış Bildirisi’ne imza atan akademisyenlerden Yard. Doç. Dr. Hafize Öztürk Türkmen okudu. Bildiriye imza attıktan sonra hakkında açılan soruşturma sonucu Akdeniz Üniversitesi’nden ihraç edilen Hafize Öztürk Türkmen, cumhurbaşkanlığı sistemiyle diktatörlük projesinin halka yutturulmaya çalışıldığını ileri sürdü. Türkmen, “Bizler biliyoruz ki ‘başkanlık-cumhurbaşkanlığı sistemi’ diye ülkemizin önüne getirilen şey; yasama, yürütme ve yargının tek kişinin iradesine bağlanmasıdır. 80 milyonun iradesi, ülkemizin geleceği tek bir kişiye teslim edilemez. Ülkemizin ihtiyacı olan şey özgürlük ve demokrasidir. Geleceğimiz için hayır diyoruz” dedi.

Toplantıda söz alan şair Şükrü Erbaş ile Hasan Kıyafet de referandumda herkesin sandığa gidip geleceğine sahip çıkması çağrısında bulundu.

Kaynak: Hürriyet

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi