Son Dakika
20 Ağustos 2019 Salı

DÜZENLİ ÇALIŞMA BAŞARI GETİRDİ

28 Temmuz 2013 Pazar, 22:40
DÜZENLİ ÇALIŞMA BAŞARI GETİRDİ
Özel Başarı Dershanesi Kurucu Temsilcisi Salih Altuner, yerleştirme puanına göre Antalya Anadolu Lisesi’nden Zeki Duman’ın YMF-1, YMF-2, YMF-3 ve YMF-4 puan türlerinde Antalya birincisi olduğunu açıkladı.

Zeki Duman’ın Türkiye genelinde YMF-1’de Türkiye 24’üncüsü, YMF-2’de Türkiye 39’uncusu, YMF-3’te Türkiye 53’üncüsü ve YMF-4’te ise Türkiye 26’ncısı olduğunu ifade eden Salih Altuner, Yusuf Ziya Öner Fen Lisesi öğrencisi Barış Tunç Küçük’ün ise YMF-1 puan türünde Antalya ikincisi ve Türkiye 94’üncüsü olduğunu söyledi.

AİLEM VE ÖĞRETMENLERİMİN KATKISI BÜYÜK

Sayısal puan türlerinde Antalya birincisi Zeki Duman, başarısını düzenli çalışmaya borçlu olduğunu belirterek, “Burada ailemin ve tüm öğretmenlerimin katkısı büyük. Çok değil, düzenli çalışmak önemli. 4 senedir bu dershanenin öğrencisiyim, ilk defa sınava giriyorum. 4 sene boyunca bir dershaneye devam etmek başarı için yararlı oluyor” dedi.

Elektrik Elektronik Mühendisliği’ni tercih etmeyi düşündüğünü anlatan Zeki Duman, “Üniversiteyi tam kararlaştırmadım, ama arkadaşlarımla Boğaziçi Üniversitesi’ne gitmeyi düşünüyoruz” diye konuştu. Babasının emekli öğretmen, annesinin hemşire olduğunu söyleyen Duman, iyi bir derece elde etmesi nedeniyle ailesinin de mutlu olduğunu söyledi.

DÜZENLİ ÇALIŞMAYA BORÇLUYUM

YMF-1 puan türünde Antalya ikincisi Barış Tunç Küçük de başarısını öncelikle düzenli çalışmaya borçlu olduğunu açıkladı. Küçük, “Her geçen yıl üzerine ilave ederek bu noktaya geldim. Son sene çalışmalarımı iyice yoğunlaştırdım” dedi. Sınavda başarılı olabilmesi için annesinin kendisinden çok çaba harcadığını vurgulayan Barış Tunç Küçük, üniversite tercihini Boğaziçi Elektrik Elektronik Mühendisliği’nden yana kullanmayı düşündüğünü kaydetti.

 

You must be logged in to post a comment Login