Durdu, AGC adına koşacak

25 Şubat 2016 Perşembe, 17:08
gazeteci-durdu

SPORU kendisine yaşam biçimi olarak seçen gazeteci atlet Kamer Durdu, 6 Mart’ta Antalya’da yapılacak Uluslararası Runtalya Maratonu’nda, Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) adına yarışacak.

Kamer Durdu, koşacağı 21 kilometrelik half (yarı) maratonda oldukça iddialı olduğunu belirtti. Önceki yıllarda da yüzlerce rakibini geride bırakarak iyi derecelerle ipi göğüsleyen ve bu yıl Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü sponsorluğunda AGC adına koşacak lisanslı atlet gazeteci Durdu, gazeteciler arası atletizm şampiyonası projesini de hayata geçirmeyi planlıyor.
AGC Başkanı Mevlüt Yeni, aktif spor yapan bütün üyelerini teşvik ettiklerini belirterek, “Gazeteci arkadaşımız Kamer Durdu’yu sonuna kadar destekliyoruz. Adımıza koşacak olması onur verici” dedi. Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Zeytinköy Atletizm Tesisleri’ndeki tartan pist sahasında her gün düzenli 3 saat antrenman yapan Durdu, 6 Mart Pazar Günü Cam Piramit önünden startı verilecek mücadelede kendi yaş grubunda birinciliği hedefliyor.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi