Dünya liderlerini karşılayan çocuklar birinci oldu

27 Şubat 2016 Cumartesi, 09:07
Dünya liderlerini karşılayan çocuklar birinci oldu

ANTALYA’da dünyanın en güçlü ekonomisine sahip 20 ülke ve 6 misafir ülke liderinin katılımıyla yapılan G-20 Zirvesi’nde dünya liderlerini karşılayan Hanım Ömer Çağıran İlkokulu’nun halk oyunları ekibi, Antalya birincisi oldu.

Türkiye’de ilki düzenlenen G-20 Liderler Zirvesi’ne 15-16 Kasım’da ev sahipliği yapan Antalya’da, 3 yıl üst üste halk oyunları yarışmasında ikincilik elde eden Hanım-Ömer Çağıran İlkokulu halk oyunları ekibi, Antalya’da düzenlenen halk oyunları yarışmasında birinci oldu. 19 ilçe birincisi okulunun katılımıyla Atatürk Kapalı Salonu’nda gerçekleştirilen yarışmada, G-20 Zirvesi’nde dünya liderlerini yöresel kıyafetleriyle karşılayan ilkokul öğrencileri, küçükler kategorisinde Antalya birincisi olmayı başardı.
Okul öğretmenlerinden Osman Ersoy’un çalıştırdığı halk oyunları ekibi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda geçen yıl Rusya lideri Vladimir Putin’in ziyaretinde de gösteri sunmuştu. Okul müdürü Osman Nuri Batmaz, G-20 Zirvesi için Antalya’ya gelen Obama, Putin, Merkel gibi liderlerin de aralarında olduğu 26 ülke liderini, 5 idareci ve 19 öğrenciyle karşılayan halk oyunu ekibinin büyük bir başarıya daha imza attığını söyledi.
Üç yıldır üst üste ikinci olduklarını belirten Osman Nuri Batmaz, “Bu yıl da birinci olduk. Geçen hafta Antalya’da yapılan 8’inci sınıflar TEOG sınavında da devlet okulları arasında Antalya birincisi olmuştuk. Yine Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Antalya’nın 19 ilçesinde 8’inci sınıflar arasındaki İLBAP Performans Takip Sınavı’nda da devlet okulları arasında birinci olduk. Hem akademik, hem sosyal, hem kültürel anlamda birinci olan Hanım-Ömer Çağıran İlkokulu veli, öğretmen, öğrenci ve paydaşlarıyla gurur duyuyoruz. Hem dünya liderlerini karşıladı, hem cumhurbaşkanlığı sarayında ilimizi temsil etti. Her anlamda Antalya’nın lokomotofi, bir numarası oldu” diye konuştu.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi