Döşemealtı’nın sporcuları kupayla döndü

16 Şubat 2016 Salı, 12:36
Döşemealtı'nın sporcuları kupayla döndü

KIRKGÖZ Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü U11, U12 ve U13 kategorilerinde adından söz ettirmeye başladı. Katıldıkları ilk resmi turnuvadan kupa ile dönen genç kramponlar, 20 takımın yer aldığı ikinci turnuvada 3’üncü maçını da kazanarak favoriler arasına girmeyi başardı.
Haftada 3 antrenman ve biri resmi diğeri özel 2 maçı yaparak yoğun tempoda çalışmalarını sürdüren Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü’nün minik futbolcuları, U11, U12 ve U13 kategorilerinde ter döküyor. U13 ligi 2’nci Grup’ta 7 resmi lig maçı oynayan futbolcular, son maçlarını farklı kazandı. Serikspor’u 8-3’lük net bir skorla geçmeyi başaran minikler, bu hafta da Antalya Kartalspor ile ilk yarının son maçına çıkacak.
TURNUVADAN KUPA İLE DÖNDÜLER
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından organize edilen turnuvaya katılan spor kulübünün futbolcuları, turnuvada kupa kazandı. Katıldıkları ilk turnuvadan ilçeye kupa kazandıran U11 takımı şimdi de Nisan’da başlayacak U-11 Antalya ligine hazırlanıyor.
20 TAKIMLI TURNUVADA 3’TE 3 YAPTILAR
ASKF tarafından düzenlenen Orhan Saka Turnuvası’na da katılan U13 futbolcuları 20 takımlı ligde ilk 3 maçından da galibiyetle ayrıldı. Turnuvanın favori takımı olarak gösterilen Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü futbolcuları namağlup şampiyon olmayı hedefliyor.
İlçe gençlerine önce spor ardından da futbol eğitimi verdiklerini söyleyen teknik sorumlu Ali Eryılmaz, “Amacımız çocukların ve gençlerin bir araya gelerek sosyal ve ruhsal yönden gelişimlerini sağlamanın yanı sıra fiziksel olarak gelişimlerine katkıda bulunmak. Ülke sporuna başarılı sporcular kazandırıp, ilimizi ve ülkemizi temsil eden sporcular yetiştirmek istiyoruz” dedi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi