Son Dakika
18 Ağustos 2019 Pazar

Döşemealtılı öğrenciler Polonya ile sınırları kaldırdı

07 Şubat 2019 Perşembe, 13:19

Döşemealtı Şehit Volkan Canöz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Polonya’nın ZespolSzkolnr 1 im StanislawaStaszica w Bochni okulu ile görüntülü olarak her ay 1 ders saati ortak ders işliyor.

İngilizce Öğretmeni Nurşen Ünver’in girişimiyle gerçekleşen “Sınırlar Olmadan Konuşmak” isimli çalışma kapsamında öğrenciler farklı ve bir o kadar da eğlenceli bir etkinliğe imza atıyor. Her ay tekrarlanan etkinlikte Şehit Volkan Canöz Anadolu İmam Hatip Lisesi 9-A Sınıfı öğrencileri, Polonyalı yaşıtlarıyla internet üzerinden ortak ders işliyor. İki ders arası geçen bir aylık sürede ise öğrenciler, web 2.0 uygulamalarını kullanarak bir sonraki ders için görüntü, fotoğraf ve diğer materyal paylaşımı yapıyor.

GÖRÜNTÜLÜ ORTAK DERS

Dünya çapında tüm eğitim camiasını buluşturan E-Twinningportalı üzerinden gerçekleşen aylık buluşmada öğrenciler, iki ülkenin şehirleri, çevre problemleri, gelenekleri, özel gün ve bayramlar, okul hayatı, modern teknoloji, sağlık, gelecekteki meslekleri, filmler, tatil ve boş zaman etkinliği gibi konuları karşılıklı olarak ders formatında işliyor. Sinevizyon ekranında görüntülü olarak işlenen derslerde zaman zaman öğretmenlerinin yardımını da alan iki ülke öğrencileri, birbirleriyle tanışmaktan oldukça mutlu görünüyor.

İNGİLİZCELERİ İLERLİYOR

Projeyi e- twinning üzerinden Polonyalı meslektaşı Barbara Frasık ile karşılıklı olarak yürüttüklerini kaydeden İngilizce Öğretmeni Nurşen Ünver, “9-A Sınıfı öğrencilerimizle Polonya’nın küçük bir kasabası olan Bochni’deki öğrencilerimizi İngilizce Öğretmenleri olarak e-twinning üzerinden buluşturuyoruz. Her ay bir konu belirliyoruz ve belirlenen konu üzerinden iki ülke öğrencileri sohbet şeklinde birbirlerine bilgiler aktarıyor. Farklı kültürlerin öğrenilmesi, iki ülke insanın kaynaşması ve en önemlisi de öğrencilerimizin İngilizcelerinin gelişmesi için yaptığımız bu çalışma iki taraf için de oldukça verimli geçmekte. “Sınırlar olmadan konuşmak” ismini verdiğimiz çalışmamız Haziran Ayındaki son ortak dersimizle tamamlanacak” dedi. 

You must be logged in to post a comment Login