Döner bıçağıyla bilekten eli kopartan sanığa 5 yıl 7 ay 15 gün hapis

18 Şubat 2016 Perşembe, 10:37
Döner bıçağıyla bilekten eli kopartan sanığa 5 yıl 7 ay 15 gün hapis

ANTALYA’nın Kemer İlçesindeki kavgada Uğur Kaşlı’nın sol elini döner bıçağıyla koparan Ferdi Edemen, 5 yıl 7 ay 15 gün hapse mahkum edildi.

Olay 7 Ekim 2012 günü Kemer Kuzdere Atatürk Caddesinde meydana geldi. Olay tarihinde 17 yaşında olan Uğur Kaşlı ile Ferdi Edemen, bir restoranın önünde tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Uğur Kaşlı levye ile Ferdi Edemen de döner bıçağı ile birbirine saldırdı. Vücudunun değişik yerlerinden yaralanan Uğur Kaşlı’nın sol eli, döner bıçağı darbesiyle bileğinden koptu. Kaşlı, kopan eliyle birlikte ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesine götürüldü.
Kaşlı, burada eli dikecek plastik cerrahın olmadığının söylenmesi üzerine Alanya’daki Başkent Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Olaydan 7.5 saat sonra Kaşlı’nın kopan eli, 6 saat süren operasyonla yerine dikildi. Olaydan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ferdi Edemen ile Uğur Kaşlı hakkında Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.
Karar duruşmasında sanıklardan Uğur Kaşlı ile tarafların avukatları hazır bulundu. Uğur Kaşlı’nın avukatı, duruşmaya gelmeyen Ferdi Edemen’in kasten öldürmeye teşebbüs suçundan cezalandırılmasını istedi. Döner bıçağıyla saldırıya uğrayan müvekkilinin kendisini korumak için levye kullandığını belirten avukat, müvekkilinin beraatını talep etti. Ferdi Edemen’in avukatı ise müvekkilinin levye ile saldırıya uğraması üzerine bu olayın meydana geldiğini iddia etti.
Mahkeme, olayı kimin başlattığı anlaşılamadığından her iki sanığa da tahrik indirimi yaptı. Ferdi Edemen’i kasten yaralama suçundan 2 yıl hapse mahkum edem mahkeme, olayda döner bıçağı kullanıldığı için bu cezayı yarı oranında artırarak 3 yıla çıkardı. Mahkeme olayda Uğur Kaşlı’nın kopan eli nedeniyle organ işlevini yitirdiği için verilen cezayı iki kat artırıp 9 yıla çıkardı. Tahrik indirimiyle bu cezayı 6 yıl 9 aya indiren mahkeme, sanığı takdir indirimiyle 5 yıl 7 ay 15 gün hapse mahkum etti. Mahkeme, Kaşlı’yı da indirimlerden sonra 2 ay 15 gün hapse mahkum etti. Kaşlı’ya verilen bu cezanın ise hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi