Doğan: Bu davayı kapatamayacaksınız

01 Temmuz 2016 Cuma, 16:37

ANTALYA’da adliye önünde bir araya gelen yaklaşık 30 kişilik Büyük Birlik Partisi (BBP) üyeleri, Atatürk büstüne üzerinde ‘Adalet istiyoruz’ yazılı çelenk bıraktı. Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili davada verilen takipsizlik kararını eleştiren İl Başkanı Ramazan Doğan, “Bu davayı kapatamayacaksınız” dedi.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili olarak yürütülen davada takipsiz kararı verilmesine tepki gösteren ve aralarında İl Başkanı Ramazan Doğan’ın da bulunduğu grup, saat 11.00 sıralarında adliye önünde bir araya geldi. Ellerinde Türk bayrakları, siyah çelenk ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun fotoğrafı bulunan partililer, Atatürk büstü önüne üzerinde ‘Adalet istiyoruz’ yazılı siyah çelenk bıraktı.
dogan-bu-davayi-kapatamayacaksiniz_1490_dhaphoto2
Alkışlarla kararı protesto eden partiler adına konuşan İl Başkanı Ramazan Doğan, davayı kapatmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirterek, “Muhsin Yazıcıoğlu’nun gölgesi uzun süre bu topraklarda dolaşacaktır. Fırtına öncesi sessizlik yaşanıyor bugün. Zamanı gelince bu sürecin adil bir şekilde yürütüleceğinden üzeri örtülmeye çalışılan gerçeklerin ilahi adalet arasında tüm engellerin ortadan kaldırılacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Buradan davaya takipsizlik kararı verenlere, dosyanın üzerine beton dökmeye çalışanlara sesleniyorum, yiğitler bir gün, korkaklar her gün ölür” diye konuştu.
dogan-bu-davayi-kapatamayacaksiniz_1490_dhaphoto3
BBP’liler açıklamanın ardından sessizce dağıldı.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi