Dini inanç ve duyguları kullandılar

27 Kasım 2018 Salı, 14:17
Dini inanç ve duyguları kullandılar

Dini inanç ve duyguları kullandılar

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucu, dolandırıcılık suçundan aranan 3 şüpheli gözaltına alınarak çıkarıldıkları mahkemece ceza evine sevk edildi.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Asayiş Şube Müdürlüğüne değişik tarihlerde müracaatta bulunan (Ü.A.) ve (Ü.D.) isimli şahısların hayır yapma vaadiyle hocaya okutma bahanesiyle toplamda (3) adet altın bileziklerinin alınarak dolandırılması olayı ile ilgili, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği görevlilerimizce yapılan çalışmalarda; Her iki olay yerinde yapılan incelemeler neticesinde, şüphelilerin (Y.K.), (İ.B.), ve (M.K.) isimli şahıslar olduğu,   aynı araç ile olay yerine geldikleri, müştekilerden altın bilezikleri aldıktan sonra olay yerinden kaçtıkları ve ilimizden ayrıldıkları anlaşılmıştır.

Şüphelilerin yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda, ilimiz çevresinde bulunan güzergahlardaki illerle irtibat kurulmuş ve (3) şüpheli şahsın Denizli ili Serinhisar İlçe Emniyet Amirliği görevlilerince yakalanmaları sağlanmıştır. Şüphelilerden, müştekilerden dolandırdıkları altın bilezikleri bozarak elde ettikleri değerlendirilen (18.000) TL. para temin edilmiş, ayrıca (Y.K.) ile (İ.B.)’den başka şahıslar adına düzenlenmiş sahte kimlik ele geçirilmiştir.

Şüpheliler hakkında yapılan incelemede; (Y.K.)’nın (8) ayrı suçtan aranmasının ve (5 yıl 2 ay) kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu, (İ.B.)’nin (8) ayrı suçtan aranmasının ve (6 yıl 2 ay) kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu ve cezaevi firarisi olduğu anlaşılmıştır. Haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilen (3) şüpheli çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanmıştır” ifadeleri kullanıldı. Ve malesef dini inanç ve duyguları kullandılar.

Dini inanç ve duyguları kullandılar

Dini inanç ve duyguları kullandılar

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi