Son Dakika
18 Ağustos 2019 Pazar

DEV ‘İBRADI’ YAZISI BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

31 Temmuz 2014 Perşembe, 18:40

6İbradı Belediyesi tarafından ilçenin girişindeki Hisar Tepesine  yerleştirilen dev İbradı yazısı vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı.

 

İbradı Belediye Başkanı Av. Serkan Küçükkuru   Yaklaşık bir buçuk metre yüksekliğindeki harflerden oluşan yazı 15 metrelik bir alana yayılırken harflerinde bulunan led ışık sistemi yazının gecede okunabilmesini sağlandığını söyleyerek “İlçe’ye 4 km’lik bir mesafeden rahatlıkla okunabilen yazı torosların çetin iklim koşullarına dayanabilmesi için statik fırın boya ile boyandı. Yazı kötü niyetli kişilerin zarar vermemesi için 24 saat kayıt yapan güvenlik kameraları ile korunuyor.” dedi. Dev ‘İBRADI’ yazısı vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanırken hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenlerin akınına uğruyor.

4Ayrıca  Başkan Küçükkuru  dev İbradı yazısının İbradı sevgisini ifade ettiğine dikkat çekerek ‘ Dev  ‘İBRADI’ yazının montajı Ramazan Bayramının arife günü tamamlandı. Bayram için İbradıya gelen hemşehrilerimize hoş bir sürpriz yaparak yazının ışıklarını ilk defa arife gün akşam yaktık. Pek çok vatandaşımız Hisar tepesine giderek  ‘İBRADI’ yazısıyla hatıra fotoğraf çektirdi. Halkımızın bu yoğun ilgisi bizi mutu etti’ şeklinde konuştu.

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login