Dernek başkanı müteahhide taciz davası

26 Şubat 2016 Cuma, 09:03
Dernek başkanı müteahhide taciz davası

ANTALYA’da, ofis işlerinde kendisine yardımcı olması için işe aldığı lise öğrencisi 17 yaşındaki R.B.K. adlı kıza elle tacizde bulunduğu iddia edilen inşaat müteahhidi 61 yaşındaki S.A. hakkında, 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Kepez İlçesi’nde işyeri bulunan ve bir derneğinde başkanlığını yapan inşaat müteahhidi S.A., 21 Temmuz 2015 tarihinde, ofis işlerinde çalıştırmak için lise öğrencisi R.B.K.’yi işe aldı. Ancak R.B.K. işe başladıktan 4 gün sonra annesine, patronu S.A.’nn kendisine sarkıntılık yaptığını söyledi. Kızın iddiaları üzerine ailesi işadamı S.A. hakkında şikayette bulundu. Gözaltına alınan S.A., ifadesinde suçlamaları reddetti. İşlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan S.A. hakkında, ‘Sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’, ‘kişiyi cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘tehdit’ suçlarından 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Antalya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına sağlık sorunlarını gerekçe gösteren S. A. katılmadı. Tarafların avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada psikolog eşliğinde ifadesi alınan R.B.K., S.A.’nın ofisinde 21 Temmuz günü çalışmaya başladığını söyledi. Ofiste çay kahve servisi yaptığını anlatan R.B.K., “İkinci iş günümde Kemer’e gittik. Ancak kimseyle görüşmedik. Beni sürekli tenha yerlere götürdü. Yol boyunca da eşinin yaşlılığından şikayet etti. Kemer’de bir kafede oturduk. Alkol içermek istedi. Ancak bunu kabul etmedim. Burada da karısının çok yaşlı olduğunu, yeni bir sevgilisinin olmasına dair konuşmalar yaptı. Antalya’ya dönerken ise cep telefonuna gelen cinsel içerikli mesajları okuttu” diye konuştu.
‘ELLE TACİZ ETTİ’
Gömlek ve pantolon almak için de bir mağazaya gittiklerini ifadesinde anlatan R.B.K., şöyle konuştu:
“Gömlek içimi gösterdiği için almadım. Pantolonu denedim. Bu sırada kabinin yanına geldi ve ‘pantolon olmuş’ diyerek kalçamı elledi. Ben kızınca da özür diledi. Arabasıyla annemin işyerine gittiğimiz sırada yine taciz de bulundu. Bana, ‘alışveriş oldu, veriş alış da olsun’ dedi. Hatta bu sözü pantolonu almadan önce de söylemişti. Sağ elini omzuma atıp göğüslerime elledi. Eline vurdum. İnmek istedim. Aracın kapıları kilitliydi. Sağ eliyle kasığımı elledi. Annemin işyerine yaklaştığımızda ‘bu olanları kimseye anlatma, benim param var, satın alamayacağım kimse yok. Polise falan gitme. Siz zaten fakirsiniz. Bu olanlardan kimseye bahsetme’ dedi. Ben tam inmek üzereyken saçımdan çekerek yine göğüslerimi elledi.”
ANNE İŞTEN ÇIKARILDI
Duruşmada R.B.K’nın annesi E. A. K. ile babası E. K. da sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi. Anne E.A K. şikayetten vazgeçmeleri için kendilerine baskı yapıldığını, bunu kabul etmedikleri için işten çıkartıldığını iddia etti. Baba E.K. ise S.A.’nın aracı koyduğu kişilerin şikayetten vazgeçmeleri için kendisine para teklifinde bulunduğunu iddia etti.
BABANIN PATRONU ARACILIĞIYLA TEKLİF
Duruşmada tanık olarak dinlenen baba E.K.’nin patronu M. A. ise olaydan sonra sanığın oğlunun işyerine geldiğini belirterek, şunları söyledi:
“Sanığın oğlu, E.K ile görüşmek istedi. Konu yargıda olduğu için izin vermedim. Bunun üzerine bana, E.K’ye söyleyin, ‘Babamın böyle bir şey yapıp yapmadığını bilmiyorum. Ama adımın rezil olmaması için şikayetlerinden vazgeçmeleri halinde 330 bin lira değerindeki dubleks dairemi kendilerine vereceğim’ dedi. Bunun üzerine ben de kendisine ‘Birisi senin çocuğuna böyle bir şey yapma sen ne yaparsın’ dedim. Bunun üzerine sanığın oğlu işyerimden ayrıldı.” Duruşma, sanığın dinlenmesi için 20 Nisan’a ertelendi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi