Demre’de teröre lanet yürüyüşü

20 Şubat 2016 Cumartesi, 12:53
Demre'de teröre lanet yürüyüşü

ANTALYA’nın Demre İlçesi’nde Türk bayrakları eşliğinde teröre lanet yürüyüşü düzenlendi.

Demre’de siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının çağrısı üzerine teröre lanet yürüyüşü düzenlendi. Kaymakam Murat Uz, Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Antalya Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, Ak Parti, CHP ve MHP’nin ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşların oluşturduğu grup, Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçti. Ankara’daki bombalı saldırıya ilişkin ‘Hain saldırıyı kınıyoruz. Allah’ın laneti zalimler üzerine olsun’ yazılı pankart ve dev Türk bayrağı taşıyan grup, sloganlarla teröre tepki gösterdi. Ertuğrul Günay ve Noel Baba caddelerinden geçerek tekrar Cumhuriyet Alanı’na gelen grup, şehitler için 3 dakikalık saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı’nı okudu.
Cumhuriyet Alanı’nda gruba seslenen Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, yürüyüşe katılımın az olmasını eleştirdi. Başkan Topcu, “Bu ilçe merkezinde 16 bin insan yaşıyor. Bu hain saldırı, sadece buraya gelenlere yapılmadı. Tüm Türkiye’ye, Türk ulusuna yapıldı. Bu hain saldırılar karşısında hep birlikte karşı durmak, hep birlikte lanetlemek gerekiyor. Gün bir olma günüdür” dedi.
Kaymakam Murat Uz da terör saldırılarının Türk milletinin birliğini bozamayacağına dikkati çekti. Türk milletinin birlik ve beraberliği karşısında terör örgütlerinin yok olacağını vurgulayan Kaymakam Murat Uz, şöyle dedi:
“Türkiye’nin terörle verdiği mücadeleye yeni şehitlerin eklenmesi milletçe yüreğimizi dağlamaktadır. Sabrımızı zorlamaktadır. Bu tür saldırılara misli ile karşılık vermemiz bu tür eylemlerle daha da güçlenmektedir. Türkiye’nin meşru müdafaa hakkını her yerde çekinmeden kullanacağı bilinmelidir. Terör örgütlerini kullanarak milletimizi hedeflerinden saptıracaklarını sananlar, yanıldıklarını göreceklerdir. Her şehit ve gazi, bu toprakların vatanımız olduğunun, bayrağımızın inmeyeceğinin, ezanlarımızın susmayacağının, ülkemizin bölünmeyeceğinin, devletimizin yıkılmayacağının birer ispatıdır. ‘Toprak uğrunda ölen varsa vatandır’ inancı 79 milyon vatandaşımızın kalbine sarsılmaz bir inanç olarak kazınmıştır. Terörle mücadele konusunda uzun bir geçmişi bulunan Türkiye, Allah’ın izniyle bu saldırıların da üstesinden gelecektir. Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize ve vatandaşlarımıza, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralananlara acil şifalar diliyoruz.”
Teröre tepki yürüyüşü şehitler için dua edilmesiyle sona erdi.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi