Demre’de 6 insan kaçakçısı tutuklandı

17 Şubat 2016 Çarşamba, 14:23
Demre'de 6 insan kaçakçısı tutuklandı

ANTALYA’nın Demre İlçesi’nde Suriyeli 92 kaçağı ormanlık alana bırakıp kaçmaya çalışırken yakalanan 8 insan kaçakçısından 6’sı tutuklandı.

Demre İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri önceki gün sabah saatlerinde bir otobüsle ilçeye bağlı Gürses Mahallesi’ndeki ormanlık alana kaçaklar bırakıldığı yönündeki ihbar üzerine harekete geçti. Olay yerine giden jandarma, Suriyeli 42’si çocuk, 15’i kadın 92 kaçağı yakaladı. Kaçaklarla birlikte 57 can yeleği de ele geçirildi.
İstanbul’dan Kaş’a gitmek üzere otobüsle yola çıkan Suriyelilerin, Kaş diye Demre’ye bağlı Gürses Mahallesi’ne bırakıldığı anlaşıldı. Kaçakların verdiği bilgi doğrultusunda insan kaçakçılarının eşkalini belirleyen jandarma, Demre Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçti. Demre merkezde önlem alan polis, olayla ilgili durdurduğu 34 JL 9668 plakalı otobüsle 58 BF 179 ve 34 LR 2432 plakalı iki araçta toplam 8 insan kaçakçısını gözaltına aldı.
Jandarmadaki işlemleri tamamlanan 8 şüpheli savcılığa sevk edildi. Buradaki sorgularının ardından mahkemeye sevk edilen şüphelilerden daha önce de insan kaçakçılığı suçundan kaydı olduğu tespit edilen M.Ç.(36), E.Y.(30), M.C.Y.(42), M.A.(26), A.A.(31) ile Afgan uyruklu M.N.N.(28) tutuklandı. M.S.Y. ile T.S. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi