Cumhuriyet Meydanı’na yakışan yapıldı

29 Temmuz 2016 Cuma, 11:52

FETÖ tarafından asker kılığında, imamlar tarafından yönetilen darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının üzerinden geçen 14 günün sonunda Manavgat’ta “Demokrasi Nöbeti”nin tutulduğu Cumhuriyet Meydanı’na Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün posteri asıldı.

Darbe girişiminden bugüne kadar Cumhuriyet Meydanı’nda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün posterinin asılmaması CHP ve MHP’liler tarafından eleştiri konusu olmuş ve gündeme sık sık getirilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Demokrasiye sahip çıkmak için herkes meydanlarda toplansın” çağrısından 14 gün sonra Cumhuriyet Meydanı’na Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün posteri asıldı. A TV ‘nin ortak yayının izlendiği meydana konan dev ekranın, sağ tarafına Atatürk’ün posteri, sol tarafına da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterinin asıldığı gözlendi. “Demokrasi Nöbeti”nin 14. gününde dev ekranda Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili görüntülere geniş yer verildi. Gecede ayrıca MHP’nin sembolü olan “Ölürüm Türkiyem”in de çalması da dikkat çekti.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi