Çeşnibahar’da ‘Şeyh Bedrettin’ heyecanı

11 Şubat 2016 Perşembe, 10:39
Çeşnibahar'da 'Şeyh Bedrettin' heyecanı

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, () – MURATPAŞA Belediyesi Sosyal İşler Yardım Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Çeşnibahar Kadınlar Topluluğu tarafından sahneye konulacak ‘Şeyh Bedrettin’ adlı müzikal-komedi ağırlıklı tiyatro oyunun provaları sürüyor.

Kozaklı Kahvehanesi’nde çalışmalarını sürdüren Çeşnibahar Kadınları Topluluğu’nu, Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz ziyaret ederek grup üyelerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Kaçmaz, ‘Şeyh Bedrettin’ oyunundan bir bölümü de hayranlıkla izledi, belediyenin kültür-sanata verdiği önem üzerinde durdu, sanat projelerini anlattı.

Araştırmacı Yazar Cemal Canpolat’ın kaleme aldığı, Hilal Nesin’in yönettiği oyunda, evlatlarını savaşta kaybetmiş annelerin ‘Savaşa hayır’, ‘barış için el ele verelim’ serzenişleri konu ediliyor. Duygunun yoğunlaştırıldığı ve oratoryo şeklinde hazırlanan dramatik eserin müziklerini besteci ve sanatçı Mazlum Çimen hazırladı. Büyük ilgi görmesi beklenen eserde, Çeşnibahar Kadınlar Tiyatro Topluluğu’ndan 8 kadın rol alıyor.

Hilal Nesin, ‘Şeyh Bedrettin’in çok zor çalışılan bir eser olduğunu, rol alan kadınların zoru başarabilmek için yoğun bir şekilde hazırlandıklarını söyledi. Nesin, ‘Şeyh Bedrettin’in yeni yılın ilk eseri olacağını belirterek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ise ‘Pembe Gözlük Mor Ayna’ adlı oyunla seyircinin karşısına çıkacaklarını söyledi.


 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi