Çeşnibahar turneye çıkıyor

27 Şubat 2016 Cumartesi, 12:04
Çeşnibahar turneye çıkıyor

MURATPAŞA Belediyesi’nin tamamı gönüllü kadınlardan oluşan tiyatro topluluğu 9 Mart’ta Aydın Efeler Belediyesi’nde, 10 Mart’ta Kuşadası Belediyesi’nde ‘Gıvır’ı sahneleyecek.

Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün sosyal projesi olan tamamı gönüllü kadınlardan oluşan Çeşnibahar Kadınlar Topluluğu, turne hazırlıklarını sürdürüyor. Çeşnibahar Kadınlar Topluluğu, bir oryantalin başından geçen olayların mizahi dille anlatıldığı ‘Gıvır’ isimli oyunu, 9 Mart’ta Aydın Efeler Belediyesi’nde, 10 Mart’ta da Kuşadası Belediyesi’nde sahneleyecek.
68 KADIN YER ALIYOR
Hilal Nesin’in, senaryosunu yazıp yönettiği, koreografisini Çiğdem Akbaş Metin’in üstlendiği Gıvır’da Makbule Çevikbaş, Hülya Diler, Fatma Akıdan, Hatice Göktaş, Tülay Güven, Nesrin Düz, Menşure Ünver, Neslihan Kamacı, Sibel Talay ve Ayşe Tuğba Korkmaz ile Bedriye Ulucan rol alıyor. Muratpaşa Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarına devam eden ve 68 gönüllü kadından oluşan Çeşnibahar Kadınlar Topluluğu, bu yıl yurt içinde ve yurt dışında turnelere giderek ‘Gıvır’ı sanatseverlerle buluşturacak.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi