Çavuşoğlu’ndan müjde

06 Şubat 2017 Pazartesi, 11:03
cavusoglu-ndan-gundogmus-ve-kumluca-ya-mujde-9232889_4900_o

Gündoğmuş Entegre Hastanesi ve Kumluca Devlet Hastanesi ek binalarının 2017 yatırım programına alındığı bildirildi.

AK Parti Antalya İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, proje ihalesi beklenen Gündoğmuş Entegre Hastanesi ve Kumluca Devlet hastanesi ek bina yatırımlarının 2017 yatırım programına alındığını ve en kısa sürede ihalelerinin de yapılmasıyla çalışmaların başlayacağı müjdesini verdiği belirtildi.

Açıklamada, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun, yatırımlara ilişkin şu değerlendirmelerine yer verildi:

“Gündoğmuş E3 Entegre Hastanesi ve Kumluca Devlet Hastanesi 50 yataklı ek binalarımız hükümetimizin bu yıl ki yatırım programına alındı. Özellikle Gündoğmuş ilçemiz için son derece önemli olan sağlık yatırımlarına ayrıca önem veriyoruz. İlçemize 81 yıldır sağlık ocağı dışında bir sağlık yatırımı gerçekleşmemiş ve yıllarca hemşehrilerimiz çevre ilçe ve Antalya merkezdeki hastanelerde hizmet almıştır. Sağlık bakanlığımıza tahsis edilen 7 bin 706 metrekarelik alana en kısa sürede yeni hastanemiz yapılacak ve Gündoğmuş belediyemizin geçici olarak tahsis ettiği binayı yeni binaya taşıyacağız. Hemşehrilerimizde en iyi şartlarda sağlık hizmetlerini alacak ve inşallah ilçelerinden çıkmak zorunda kalmayacaktır.”

AK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer de Antalya’nın hizmetlerin en iyisine layık olduğunu belirterek, şunları ifade etti:

“Hızla gelişen Antalyamız ilçeleriyle birlikte her alanda hizmet almaya devam ediyor. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya yatırımlarını Ankara’da takip eden milletvekillerimiz Antalyamız için hemen hemen her gün yeni bir yatırım müjdesi veriyor. Bu yatırımlarımızda diğer yatırımlarımız gibi kısa sürede tamamlanarak inşallah hizmete girecektir. Ek bina ile 50 yatak daha eklenecek Devlet Hastanesi ile Kumluca ilçemizde eğitimde ve sağlıkta önemli bir merkez haline gelmeye devam ediyor. Yatırımların ilçelerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi