Çavuşoğlu: En çok mağduriyet yaşayan kulübüz

24 Şubat 2016 Çarşamba, 15:06
Alanyaspor hakemi eleştirdi

MULTİGROUP Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Kuddusi Müftüoğlu’nun Alanyalı olmasından dolayı özellikle bu sezon en çok mağduriyet yaşayan kulüplerin başında geldiklerini söyledi.

Hasan Çavuşoğlu, son dönemde bazı kulüp başkanları ve Süper Lig yorumcularının, MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu’nun Alanyalı olmasından dolayı tüm Türkiye’ye yanlış bir algı empoze ederek Multigroup Alanyaspor’un başarılarını gölgeleme çabası içersinde olmasını üzülerek takip ettiklerini belirtti. Çavuşoğlu yazılı açıklamasında, “Multigroup Alanyaspor Kulübü olarak bugüne kadar bileğimizin hakkıyla buraya geldik. Özellikle bu sezon sayın Müftüoğlu’nun MHK başkanı olmasından sonra en çok mağduriyet yaşayan kulüplerin başında geliyoruz. Bugüne kadar lehimize haksız tek bir karar verilmediği gibi aleyhimize verilen birçok karar ve puanlarımızın gittiği birçok maç var” dedi.
Çavuşoğlu, açıklamasında bazı maçlarda takımın aleyhine verilen kararları örnek göstererek, bazı spor yorumcularını eleştirdi. Çavuşoğlu, açıklamasında şöyle dedi:
“Bunların en bariz örnekleri ise Kardemir Karabükspor, Şanlıurfaspor ve Altınordu maçlarında verilmeyen penaltılarımız, Balıkesirspor maçında aleyhimize verilen haksız penaltı ile mağlup olmamızdır. Gereksiz yere oyundan atılan oyuncularımız ve cezalı duruma düşen futbolcularımız da oldu. Multigroup Alanyaspor hakem hatalarıyla bu ligin en çok mağdur olan takımlarının başında gelmesine rağmen bundan sonraki maçlarda önümüzün kesilmesi yönünde algı yaratma amaçlı olan bu açıklamaları yapanları esefle kınıyoruz. Süper Lig’deki bazı yorumcuların, bu ligi takip etmemelerine rağmen siparişle böyle yorumlar yapması ne kadar sahte kişilikleri olduğunun en büyük göstergesidir.”

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi