Çallı’daki köprü ’15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Köprüsü’ oldu

08 Eylül 2016 Perşembe, 02:19

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Çallı Kavşağı’nda yapılan köprüye ’15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Köprüsü’ adının verilmesini kararlaştırdı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı meclis toplantısı, 248 gündem maddesiyle, Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nde (ASAT) gerçekleştirildi. Toplantıda Çallı Kavşağı’na yapılan köprüye ’15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Köprüsü’ adı verilmesi oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Türel, 15 Temmuz’un darbe girişimi değil işgal girişimi olduğunu söyledi. Darbelerin iktidarlara karşı yapıldığını ifade eden Türel, ancak 15 Temmuz darbe girişiminin Türk milletine yapılan işgal provası olduğunu aktardı.

AMAÇLARI ÜLKEYİ PARÇALAMAKTI

İşgalcilerin başarılı olmaları durumunda ülkenin paramparça edileceğini ifade eden Türel, hainlerin Türk milletini hesaba katmayarak darbe girişiminde bulunduğunu vurguladı. Demokrasinin herkese lazım olduğunu anlatan Türel, “ABD’den bu ülkeye elini uzatmaya çalışanlar hayale uğramışlardır. Bu ülkenin birlik ve beraberliği olduğu sürece zarar vermek mümkün değildir. 15 Temmuz unutulmamalıdır. Türkiye’nin ikinci Kurtuluş Savaşı 15 Temmuz akşamıdır” diye konuştu.Her zaman teyakkuz halinde olunması gerektiğini belirten Türel, teröristlere en güzel cevabı projelerle vereceklerini söyledi.

TÜNEKTEPE PROJESİ

Tünektepe’nin bulunduğu alanın turistik tesis alanı olarak planlamasının görüşüldüğü maddede Başkan Menderes Türel, Tünektepe’de mevcutta ne varsa projede korunacağını söyledi. Teleferik ile Antalya’ya yakışan günübirlik kullanım alanları sağlayacaklarını belirten Türel, “Tünektepe’de çürümüş bir bina vardı. Çok güzel bir proje hazırladık. Tamamlandığında proje sembolleşecek. Güzel bir hale getireceğiz. Bürokratik süreci tamamladık. Görsel zenginlik taşıyan bir proje hazırladık” dedi.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi