19 Ekim 2016 Çarşamba, 11:52
Özkan Savaş
Özkan Savaş ozkansavas0007@gmail.com Tüm Yazılar

Çalışan demir ışıldar…

Antalya denince aklımıza ilk gelen isim olma özelliğini çalışkanlığı ile ispatlamıştır Menderes Başkan. 11 Temmuz 1964 yılında Antalya’da doğan Başkan Türel ilk, orta ve lise eğitimini memleketinde aldıktan sonra İngiltere’de gazetecilik eğitimi aldı.
Uzun yıllar boyunca Antalya’da gazeteci olarak çalışan Menderes Türel, çeşitli basın ve yayın kuruluşları tarafından birçok kez yılın gazetecisi olarak ödüllendirildi. 1987 yılında Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından araştırma ve inceleme dalında Türkiye’nin en iyi gazetecisi seçildi. Menderes Türel, 28 Mart 2004 günü yapılan seçimlerde oyların yüzde 34.77’sini alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Bir çok hizmetleri ile bir anda Antalya’yı adeta şahlandırdı.

2009’da 500 bin olan araç sayısı bugün 835 bin civarlarına ulaştı. 2016 yılında trafik sorunu büyük ölçüde çözüldü. Kuzey çevre yolu tamamlandı. Kepez Korkuteli Kavşağı ile Antalya Havaalanı arası Doğu Çevre Yolu bağlantısı yapıldı. 9 Adet yeni katlı kavşak bitirildi. Kundu-Kemerağzı turizm beldesini Belek ve Aksu’ya yeni bulvar ile bağlanması sağlandı. Yaklaşık 200 km yol düzenlenmiş oldu. Trafik kazalarında büyük oranda düşüş yaşanmasını sağlamış oldu bu projeler.

17.8 kilometrelik hatta 15 durak oldu. Yeni tramvay durakları sırasıyla; Perge Durağı, Kışla Durağı, Topçular Durağı, Demokrasi Durağı, Cırnık Durağı, Altınova Durağı, Yenigöl Durağı, Sinan Durağı, Yonca Kavşağı Durağı, Havalimanı Dış Hatlar Durağı, Havalimanı İç Hatlar Durağı, ANFAŞ Durağı, Kurşunlu Durağı, Aksu Durağı ve son durak olan EXPO Durağıdır.

Bu projenin rahatlatan en büyük özelliği artık havaalanına çok rahat bir şekilde ulaşılabilmesi oldu. Her başkanın gıpta ile takip ettiği başkan olma yolunda emin adımlarla yürümeye devam eden Menderes Türel bitirmesi gereken daha bir sürü projeleri olduğunu belirterek “Çalışan demir ışıldar” atasözünü açıklayan bir başkan olmuştur. Menderes Türel’in en büyük destekçisi eşi Ebru Hanım ve Çocukları Akant ve Akın’dır.

M erhamet cesaret azim çalışkanlık prensiplerini seninle öğrendik
E meğin ne olduğunu hep beraber gördük ve önemsedik
N e çirkin söylentiler ne iftiralar yoluna engel oldu
D aha  güzel ferah her yer  Antalya seninle şenlendi
E llerin dert görmesin mutlu ol her daim
R iya uzaktır senden benim asil Başkanım
E linin değdiği her yeri çevirirsin Ferah ortama
S ağol Başkanım Antalya teşekkür eder sana……

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi