Büyükşehir’den Kızıltoprak’a muhtarevi

24 Şubat 2016 Çarşamba, 16:41
Büyükşehir'den Kızıltoprak'a muhtarevi

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızıltoprak Mahalle Muhtarlığı’na yapılan muhtarevi açıldı. Muratpaşa Belediyesi’nin de Atatürk büstünü yaptırdığı muhtarevi, aynı zamanda Türkiye Muhtarlar Federasyonu’nun Antalya Şubesi olarak da hizmet verecek.

Kızıltoprak Mahallesi muhtarevinin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Özünal, Genel Başkan Yardımcısı Şaban Gökdere, CHP İl Başkanı Semih Esen ve çok sayıda muhtarla, mahalle halkı katıldı.
Muhtarların demokrasinin kılcal damarları olduğunu belirten Menderes Türel, muhtarların hizmetin halka açılan kapısı olduğunu söyledi. Muhtarların talep ettiği hizmetlerin sağlanması için teknolojik imkanlardan da yararlandırılması yönünde yürüttükleri çalışmalardan bahseden Türel, Kızıltoprak Mahallesi’nin sağlık ocağı talebinin de yer temini yapıldığı ve bir yıl içinde teslim edileceği sözünü verdi.
40 BİN MUHTAR BAĞ-KUR’UNU ÖDEYEMİYOR
Muhtarların özlük haklarıyla ilgili önemli gelişmeler yaşandığını ama yapılması gerekenler olduğundan bahseden Federasyon Genel Başkanı Ramazan Özünal, Türkiye’de 50 bine yakın köy ve mahalle muhtarı olduğundan bahsederek, “Bu muhtarlarımız sizlerin hür iradesiyle seçilen insanlardır. Bu muhtarlarımız cefada, vefada sizle beraber. Ama 21’inci yüzyılda biz artık çağdaş muhtarlığı istiyoruz. Hizmet veren, bütçesi olan muhtarlığı istiyoruz. Bunu yarattığımızda hem ülkemiz, hem milletimizin gidişi hem bayrağımızın göklerdeki dalgalanışı daha güzel olacaktır” dedi.
Cumhurbaşkanı, Başbakan ve meclisteki diğer siyasi partilerin temsilcilerine 26 maddelik taleplerini içeren bir başvuru yaptıklarını belirten Ramazan Özünal, Türkiye’deki 50 bin muhtardan 40 bininin Bağ-Kur primlerini ödeyemediğini ve bu primlerin devlet tarafından ödenmesini talep ettiklerini de söyledi.
ANTALYA ŞUBE BAŞKANI OLDU
5 dönem, yaklaşık 25 yıldır Kızıltoprak Mahalle Muhtarlığı görevini yürüten Mustafa Yılmaz, Başkan Menderes Türel’in seçim öncesi kendisini bir ziyaretinde baraka şeklinde muhtarlık ofisini görünce, Kızıltoprak Mahallesi’ne yakışır bir muhtarevi sözü verdiğini hatırlattı. Türel’in bu sözü yerine getirerek modern bir muhtarevi kazandırdığını kaydeden Yılmaz, teşekkür etti. Yılmaz, muhtarevi için Türel’e, muhtarevi önündeki Atatürk büstü için de Ümit Uysal’a plaket takdim etti. Türkiye Muhtarlar Federasyonu’nun Antalya Şube Başkanlığı görevine getirildiğini de belirten Mustafa Yılmaz, Antalya il genelindeki toplam 909 muhtarı tek çatıda toplayacaklarını söyledi. Yılmaz, yaklaşık 2 aydır yürüttüğü bu görevde 250’ye yakın muhtarı üye yaptıklarını da anlattı.

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi