BU AYIP MANAVGAT’TA HERKESE YETER

01 Kasım 2014 Cumartesi, 14:26
oymapinar_baraji

Akseki Belediyesi , “Suyumuz yoktu, barajımız oldu” diyerek  dalga geçti

www.yeniresim.com_-_Baraj_Resimleri_-_Oymapnar_BarajManavgat’ın simgesi olan Oymapınar ve Manavgat Baraj Gölü’nü ele geçiren Akseki Belediyesi, zafer sarhoşluğu içinde. Akseki Belediyesi’nin aylık ismet_uysalgazetesi, “Suyumuz yoktu, barajımız oldu” manşetini atarak Manavgatlılarla adeta dalga geçti.  Manavgatlılar bu duruma tepkilerini, “Bu ayıp başta Manavgat Ak Parti yöneticileri olmak üzere, tüm siyasi partilere, belediye başkanına yeter. Değerlerimize sahip çıkamayanlara yazıklar olsun” diye gösterdiler.

Akseki Belediyesi’nin Manavgat’ın baraj göllerine nasıl ele geçirdiğinin belgeleri ortaya çıkmaya başladı. Oymapınar Barajı ile Manavgat Barajı’nın Akseki’ye devri ile ilgili gelişmeleri bizzat Akseki Belediyesi’nin aylık yayın organı olan Akseki Gazetesi yazdı. Ekim ayı sayısında bu konuyu manşet haber yapan gazete konu ile ilgili ayrıntıları da belgeleri ile açıkladı.

“Suyumuz yoktu, barajımız oldu”

Akseki Belediyesi’nin resmi basın bülteni niteliğindeki gazetenin manşeti, “Suyumuz yoktu, barajımız oldu” olarak atıldı.  Gazetenin birinci sayfasında Manavgat’ın Barajları’nın nasıl ele geçirildiği bir belge ile kamuoyuna duyuruldu.  Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici’nin imzasını taşıyan belgede önce baraj gölleri ile ilgili Valiliğin kararı yer alıyor. Buna göre Antalya Valiliği Devir, Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonu, 25.07.2014 tarihli kararı ile kapatılan Manavgat Oymapınar Belde Belediyesi’nin barajlardaki iskelelerini Büyükşehir’e verdi.  Bu gelişmenin ardından Akseki Belediyesi, Büyükşehir’e dilekçe ile başvurarak Oymapınar ve Manavgat Baraj Gölü’ne talip oldu. Büyükşehir Belediyesi, Akseki’nin talebini uygun bularak baraj göllerini Manavgat yerine Akseki’ye verdi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Birol Ekici’nin, baraj göllerinin Akseki’ye devredildiğini bildiren yazısında, “Manavgat İlçesi Oymapınar Mahallesi sınırları içindeki 1 iskele, Oymapınar’daki 2 iskele” ifadesinin yer alması dikkat çekiyor. Böylece özellikle Manavgat Baraj Gölünün tamamının Manavgat’ın mülki sınırları içinde kaldığı teyit ediliyor. Ama yine de Akseki’ye devrediliyor.

17menderesturel_d-300x276 Akseki belediye başkanından Türel’e teşekkür

Akseki Belediyesi’nin bülteninde bu operasyonun Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in desteği ile gerçekleştirildiği de itiraf ediliyor. Gazetenin birinci sayfasındaki, “Başkan Türel istedi, devir gerçekleştirildi” duyurusunun yer aldığı kutu bunun göstergesi.

Gizlice yaptığı girişimle Manavgat’ın baraj göllerini ele geçiren Akseki’nin Ak Partili Belediye Başkanı  İsmet Uysal, bu zaferin tadını çıkarıyor. Uysal yayınladığı mesajda, “Bir projemizi dana gerçekleştirmenin verdiği mutluluk ve gururla ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diyor.  Uysal’ın bu sözlerinden Manavgat’ın barajlarını ele geçirme operasyonunu uzun zamandan beri planladığı, Manavgatlılara duyurmadan yürüttüğü anlaşılıyor.

Bu ayıp Manavgat’ı yönetenlerin

IMG_1030Akseki Belediyesi’nin, “Suyumuz yoktu, barajlarımız oldu” diyerek zaferini kutlaması,  Manavgat’ı yönetenlere de ince bir mesaj niteliği taşıyor. Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal’ın açıklaması Manavgatlılar arasında büyük tepki yarattı. Manavgatlılar öfkelerini,  “Bu ayıp ilçenin malına, mülküne, barajına sahip çıkamayan, barajlarını kaptıran tüm yöneticilerindir. Öncelikle Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz ile Büyükşehir İlçe Koordinatörü Ömer Şahin’indir. Barajlarımız konusunda gerekli tepkiyi göstermeyen CHP, MHP ilçe başkanları, meclis üyeleri ile Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bu ayıbın ortakları arasındadır. Bu ayıp hepsine yeter. Manavgat’ın hakkını koruyamayanlara yazıklar olsun” diyerek gösterdiler.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi