Bina cephesini boyayana hibe boya

14 Şubat 2016 Pazar, 16:46
Bina cephesini boyayana hibe boya

MURATPAŞA Belediyesi, pilot bölge olarak Mevlana Caddesi’ne cephe binalarda uyguladığı ‘Bina Cephelerini Sağlıklaştırma-Boyama Projesi’ni kent geneline yaymak için 4 boya firması ile protokol imzaladı. Protokolle ruhsatlı binasının yüzde 80’lik cephesini beyaza boyayanlara, yüzde 20’lik serin renkleri içeren boya hibesi yapılacak.

Binalardaki görsel kirliliğin giderilmesi, estetik-tasarım bütünlüğünün sağlanması ve kent kimliğinin güçlendirilmesi için Muratpaşa Belediyesi’nce pilot bölge seçilen Mevlana Caddesi’ne cephe binalarda uygulanan ‘Bina Cephelerini Sağlıklaştırma-Boyama Projesi’ kent geneline yayılacak.
Yüzde 80’lik bölümü beyaza boyanacağı tahahhüt edilen; ruhsatlı, yapı kullanma izin veya genel iskan belgesi alınmış binaların cephelerinin yüzde 20’lik bölümünün serin renklere boyanmasını öngören ‘Bina Cephelerini Sağlıklaştırma-Boyama Projesi’ için Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Muzaffer Türe ile Cubo, Polisan, Aksu Boya firmalarının temsilcileri arasında protokol imzalandı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Bütün komşularımızı bu ortak akla katılmaya davet ediyoruz, katılacaklarına da inanıyoruz” dedi.
NEREYE BAŞVURULACAK?
Ruhsatlı, yapı kullanma izin veya genel iskan belgesi alınmış bina cephesinin yüzde 80’lik bölümünü beyaza boyayıp, yüzde 20’lik bölümü için de hibe boya projesinden yararlanmak isteyen apartman ve site yönetimleri; Muratpaşa Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü’ne başvuracak.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi