Biberonlu balıklara büyük ilgi

30 Temmuz 2016 Cumartesi, 14:34

ANTALYA Akvaryum’da gerçekleştirilen biberonlu balık besleme seansları yoğun ilgi görürken, pek çok kişi balıkları beslemeyebilmek için önceden rezervasyon yaptırıyor.

Binlerce deniz canlısına ev sahipliği yapan Antalya Akvaryum, biberonla beslenen ‘koi’ cinsi balıklarıyla ilgi görüyor. Yoğun ilgi nedeniyle ziyaretçiler önceden rezervasyon yaparak bu anlara tanık oluyor. Antalya Akvaryum Genel Müdürü Kemal Kumkumoğlu, yoğun talepten dolayı ziyaretçilerin besleme saatinden en az yarım saat önce gelmelerini ve sıraya yazılmalarını istedi. Balıkların her gün saat 14.00’da özel havuzda beslendiğini dikkati çeken Kumkumoğlu, ‘koi’ balıklarını biberonla beslemek isteyenlerin besleme sırasında çok heyecanlandıklarını belirtti.
biberonlu-baliklara-buyuk-ilgi_3600_dhaphoto2
Kumkumoğlu, “Balıkların biberondan mamayı emmelerini hissediyorlar. O his farklı. Başka bir canlıyla bu şekilde bağlantıya geçmek yaşı kaç olursa olsun misafirlerimizi heyecanlandırıyor” dedi. Amaçlarının turistlerin bu şekilde hazırlanan etkinlikler sayesinde balıklarla interaktif bağlantı kurmalarını sağlamak olduğunu vurgulayan Kumkumoğlu, “Akvaryuma gelip yüzlerce farklı deniz canlısını gören misafirlerimize farklı bir deneyim yaşatmak istedik. Koi balıkları da insanlara yakın, sakin deniz canlıları. Biberonu da çok seviyor” dedi.
biberonlu-baliklara-buyuk-ilgi_3600_dhaphoto3
Biberonlu besleme etkinliğinin devam edeceğini anlatan Kemal Kumkumoğlu, “Kimi günler aşırı kalabalık oluyor. Birçok misafir besleme seansına katılamıyor, sıra bulamıyor. Bu nedenle sadece besleme etkinliğine gelmek isteyenler akvaryumu arayarak yoğunluk hakkında bilgi alabilir. Kimseyi buradan besleme yapmadan göndermek istemiyorum. Bu tecrübeyi yaşamalılar” diye konuştu.

biberonlu-baliklara-buyuk-ilgi_3600_dhaphoto4

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi