‘Belediye görevlisiyiz’ diye dolandırdılar

19 Şubat 2016 Cuma, 14:58
'Belediye görevlisiyiz' diye dolandırdılar

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde yalnız yaşayan 66 yaşındaki Nedret Alıç, ‘Belediyeden geliyoruz’ borcunuz var diyen kişiler tarafından 320 TL dolandırıldı.

Kuzdere Mahallesi’nde oturan Nedret Alıç’ın evine gelen kişiler, kendilerini belediye görevlisi olarak tanıtarak, emlak vergisi borcu olduğunu söyledi. Yaşlı kadından 320 TL alan sözde belediye görevlileri, Alıç’a borcunu ödediği gerekçesiyle beraberinde getirdikleri tost makinesini hediye etti.
Kısa süre sonra dolandırıldığını anlayan Nedret Alıç, başından geçenleri şöyle anlattı:
“Evime geldiler. Giyimleri çok iyiydi. Belediyeden geldiklerini 500 TL emlak vergisi borcum olduğunu söylediler. Yanımda 320 TL vardı, onu verdim. Gerisini sonra getirirsin dediler. Sonra da ‘Belediyemiz emlak vergisini ödeyen vatandaşlara tost makinesi ve çeşitli hediyeler veriyor’ dediler. Bana bir tost makinesi hediye ederek gittiler. Durumu komşumuza anlattım. O zaman dolandırıldığımı anladım.”
HAYIRSEVER TURİZMCİDEN YARDIM
Hayırsever turizmci Muharrem Okay, olayı önce Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e haber verdi ardından da Alıç’ın 400 TL’lik emlak vergisini ödeyerek makbuzu kendisine teslim etti.

 

 

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi