Belediye Başkan Adayı Hasan Öz Oldu

30 Kasım 2018 Cuma, 14:37
hasan öz belediye başkan adayı ak parti

 

Adaylığının Kesinleştiği Sosyal Medyadan Duyuruldu

AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz’ün Manavgat Belediye Başkan Adayı olarak görevlendirildiği sosyal medya hesaplarından duyurulmaya başlandı. Resmi açıklamanın ise 1 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’de gerçekleştirileceği bildirildi.

AK Parti’ye yakın isimlerin medyaya sızdırdığı haberler bu yönde ancak gerek AK Parti il başkanlığından gerek Manavgat İlçe teşkilatından bu yönde resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Yine AK Parti’ye yakın isimlerden edindiğimiz bilgilere göre Hasan Öz’ün dün 29 Kasım Perşembe günü İl başkanlığına çağrıldığı ve görevin tebliğ edildiği yönünde. Resmi açıklamanın ertesi güne sarkmasının nedeni yasal prosedürlerin yerine getirilmesi olarak değerlendiriliyor.

Bilindiği üzere ilçe başkanı Hasan Öz Manavgat Belediye Başkan aday adaylığı için görevinden istifa etmemiş ve isminin açıklanması sürecini beklemişti. Siyasi Partiler Kanununa göre ilçe başkanlığından istifa etmesi gerekiyor. Bu yasal işlemlerin sonunda başkan adaylığı resmiyet kazanacak.

Hasan Öz’ün başkan adaylığı nedeniyle boşalacak ilçe teşkilat başkanlığı koltuğuna büyük bir olasılıkla Siyasi ve Hukuki İşlerden sorumlu başkan yardımcısı Yusuf Halimoğlu’nun atanacağı gelen kulis bilgileri arasında.

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi