BBP takipsizlik kararının kaldırılmasını istedi

Manavgat Büyük Birlik Partisi İlçe Teşkilatı, Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı tarafından, Muhsin Yazıcıoğlu soruşturmasına takipsizlik kararı vermesi nedeniyle Manavgat Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne dilekçe vererek, kararın kaldırılması, dosyanın savcılığa iade edilmesine karar verilmesini istedi.

18 Temmuz 2016 Pazartesi, 10:16

BBP Manavgat İlçe Başkanı Mehmet çayır ve yönetim kurulu üyeleri, Manavgat Adliyesi’nde konu ile ilgili soruları yanıtladı. Çayır, “BBP olarak, Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun sevenleri olarak, verilen bu takipsizlik kararının hukuksuz olduğunu, dosyada mevcut 100’den fazla davayı açmayı gerektirir somut delillerin varlığına rağmen bu takipsizliğin usulsüz olarak verildiği inancı ile itirazlarımızı belirtmek istiyoruz” dedi.

TAKİPSİZLİK KARARINA TEPKİ

bbp-manavgat (1)

BBP İlçe Başkanı Çayır, Manavgat Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne verdikleri dilekçede yüzlerce konunun delil ve belgeleri dosyada mevcut iken planlı, programlı tasarlayarak Muhsin Yazıcıoğlu’nun öldürüldüğünü ileri sürdü ve şunları söyledi: “Merhum Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüme terk edildiği sabit olduğu halde dosyasının kapatılması için üstün gayret gösteridiğini üzülerek takip etmekteyiz. Daha önce de bir takım şüpheliler hakkında takipsizlik kararı verilmişti. Şimdi tüm şüpheliler yönünden verilen takipsizliği de anlamamız ve kabullenmemiz mümkün değildir. Bizler gerçeğin peşindeyiz, Maddi gerçekleri, dosyada var olan delilleri yok sayarak, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’nca verilen takipsizlik kararını kabul etmiyoruz. Bu kararın kaldırılarak tüm şüpheliler yönünden mevcut deliller doğrultusunda yargılama yapılması için kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın kaldırılarak, dosyanın savcılığa iade edilmesine karar verilmesini istiyoruz.”

Üye Girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsiniz. Giriş

Turkbeleni Gazetesi